PKO Ekstraklasa: Radomiak remisuje u siebie ze Stalą Mielec

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 20.03.2022, 14:28

Niedzielne zmagania na boiskach PKO BP Ekstraklasy otwierało spotkanie Radomiaka Radom ze Stalą Mielec. Po wyrównanym starciu padł remis 1:1.

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy od początku starali się zdobyć bramkę, ale dobrze spisywała się defensywa Stali Mielec. Najbliżej zdobycia gola w pierwszym kwadransie był Maurides, lecz jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką. Nie oglądaliśmy wielu groźnych sytuacji na boisku w Radomiu. Gra toczyła się głównie w środku pola. W 41. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka, ale po interwencji VAR-u Tomasz Musiał zmienił decyzję. Kilka chwil później to goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Oskar Zawada i pokonał Majchrowicza. Do szatni to zawodnicy Adama Majewskiego schodzili w lepszych humorach, prowadząc 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Dariusza Banasika od razu rzucili się do odrabiania strat. Z pierwszym celnym strzałem gospodarzy dobrze poradził sobie Primel. Stal skupiała się głównie na grze z kontrataku, czekając na dogodną okazję do zamknięcia tego spotkania. W 77. minucie stan meczu wyrównał Karol Angielski, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany po błędzie bramkarza Stali Mielec. Do końca meczu żadnej drużynie nie udało się wyjść na prowadzenie i ostatecznie padł remis 1:1. Radomiak tym samym spadł na piąte miejsce w tabeli. Goście natomiast awansowali na dziewiątą pozycję.

Radomiak Radom - Stal Mielec: 1:1 (0:1)

Bramki: 77' (k.) Angielski - 45' Zawada

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Silva, Jakubik (23' Matos) - Łukasik (55' Angielski), Luizao, Ayomide (78' Rondon), Nascimento, Machado - Maurides (78' Radecki)

Stal: Primel - Granlund, Żyro, Chorbadzhiyski, Flis, Getinger - Sitek (76' Kłos), Matras, Tomasiewicz (90+4' Wawszczyk), Steczyk (86' Urbańczyk) - Zawada

Żółte kartki: 25' Zawada, 40' Żyro, 68' Sitek, 90' Primel

Sędzia: Tomasz Musiał