EBL: Trefl pokonał Czarnych Słupsk

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 20.03.2022, 17:30

Trefl Sopot niespodziewanie pokonał na własnym parkiecie Czarnych Słupsk 103:78. Mimo porażki ekipa ze Słupska wskoczyła na 1. miejsce w tabeli.

Faworytem niedzielnego starcia byli zdecydowanie gracze ze Słupska, którzy bez względu na wynik spotkania byli pewni awansu na 1. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Gracze Trefla byli natomiast na 11. pozycji i mogli przesunąć się o jedną lokatę w górę tabeli.

Mecz nawet w najmniejszym stopniu nie oddawał jednak sytuacji w ligowej tabeli. Role obu drużyn całkowicie się odwróciły i już w pierwszej kwarcie gospodarze w zasadzie rozbili rywali. Fantastyczna gra w ataku i solidna gra w obronie sprawiła, że już po pierwszej części gry Trefl prowadził różnicą 21 punktów. W drugiej kwarcie miejscowi nieco spuścili z tonu w ataku, ale dalej znakomicie bronili, a ich przewaga wzrosła o kolejnych 11 punktów. Do przerwy mieliśmy więc prawdziwy pogrom 62:30. Po zmianie stron gra była już znacznie spokojniejsza. W trzeciej kwarcie gracze z Sopotu rzucili 19 punktów co nie przeszkodziło im powiększyć swojej przewagi o kolejne dwa "oczka". W ostatniej kwarcie Trefl posłał do boju rezerwowych i rywale zdołali urwać z przewagi 9 punktów. Ostatecznie Trefl Sopot wygrał z Czarnymi Słupsk 103:78. Goście mimo porażki objęli prowadzenie w ligowej tabeli, natomiast Trefl awansował na 10. miejsce i ma dwa punkty straty do strefy play-off. Gracze z Trójmiasta mają jednak wciąż zaległe spotkanie.

Trefl Sopot - Czarni Słupsk 103:78 (37:26, 25:14, 19:17, 22:31)

Trefl: Leończyk 19, Franke 17, Sharma 11, Moten 10, Davis 9, Kolenda 9, Gruszecki 8, Szlachetka 8, Warner 8, Ziołkowski 2

Czarni: Klassen 24, Garrett 21, Beech 12, Musiał 8, Lewis 6, Young 4, Słupiński 3