PKO Ekstraklasa: remis Górnika z Bruk-Betem w emocjonującym meczu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.03.2022, 19:46

Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza w spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko, o czym świadczy choćby liczba celnych uderzeń - 17.

Obie drużyny nie mogły zaliczyć startu rundy wiosennej do udanych. Górnik nadal miał realne szanse na czwartą lokatę, lecz po zwycięstwie Lechii bardzo istotne było zdobycie trzech punktów w starciu z Bruk-Betem. Niecieczanie zaczęli nieźle, lecz w ostatnich dwóch spotkaniach nie powiększyli swojego dorobku. Ich strata do bezpiecznego miejsca wynosiła już sześć "oczek'.

Od początku starcia kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Pierwszą groźną sytuację mieli zabrzanie. W 7. minucie po strzale z dystansu Lukasa Podolskiego bramkarz odbił piłkę na poprzeczkę. Goście odpowiedzieli najlepiej jak mogli. W 15. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Muris Mesanović. Drugi kwadrans "Słonie" mogły skończyć golem na 0:2. Kacper Śpiewak zmarnował idealną okazję, trafiając w słupek. Goście przed przerwą zagrozili ponownie bramce Daniela Bielicy. Adam Radwański zagrał do Mesanovicia, a ten obił poprzeczkę.

W drugiej połowie długo rezultat meczu się nie zmieniał. Słaba gra defensywna obu zespołów pozwalała napastnikom dochodzić do sytuacji strzeleckich. Gracze Termaliki mogli mieć do siebie pretensje, że zamiast wysoko prowadzić, do końca musieli drżeć o końcowy rezultat. Wydawało się, że pomocną dłoń wyciągnął im Erik Janża, który w 81. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę. Jednak ta sytuacja tylko pobudziła gospodarzy. W 88. minucie Dani Pacheco uderzył piłkę między nogami Filipa Modelskiego i wyrównał stan meczu. Nie był to koniec emocji w Zabrzu. W 95. minucie sędzia Piotr Malec podyktował rzut karny dla Bruk-Betu. Po konsultacji VAR słusznie cofnął tę decyzję. Po chwili arbiter gwizdnął po raz ostatni.

Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:1 (0:1)

Bramki: 88' Pacheco - 16' Mesanović

Górnik: Bielica - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok (75' Pacheco), Kubica (69' Wojtuszek), Manneh, Janża - Podolski, Krawczyk (62' Cholewiak), Nowak

Bruk-Bet: Pawliuczenko - Modelski, Tekijaski, Putwicew, Domgjoni - Radwański, Hubinek, Wlazło (90+1' Ambrosiewicz), Polyarus (62' Grabowski) - Mesanović (72' Kocyła), Śpiewak (72' Poznar)

Żółte kartki: 34' Wiśniewski, 42', 81' Janża, 45+2' Podolski, 56' Manneh, 76' Janicki, 86' Gryszkiewicz - 50' Domgjoni, 54' Putiwcew, 80' Kocyła, 90+3' Poznar

Czerwona kartka: 81' Janża

Sędzia: Paweł Malec