Piłka wodna - Ekstraklasa: porażka AZS po dogrywce

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 20.03.2022, 20:40

Mistrz Polski, AZS Uniwersytet Warszawski przegrał w Bytomiu z Polonią w drugiej kolejce rundy mistrzowskiej ekstraklasy piłki wodnej. Pierwsze punkty straciła Politechnika Łódzka.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego wybrali się w sobotę do Bytomia, by walczyć z Polonią. Byli faworytem spotkania, ale w czołowej czwórce każdy wynik jest możliwy i potwierdziła to tylko druga kolejka. Mecz między Polonią a AZS był bardzo wyrównany, gra toczyła się według reguły bramka za bramkę, w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż jedno trafienie. Po ośmiu minutach mieliśmy remis po 3, w kolejnej kwarcie drużyny dołożyły po jednej bramce. W trzeciej części gry warszawianie zagrali wreszcie tak, jak oczekuje się po obrońcach mistrzowskich i przed ostatnią kwartą prowadzili dwoma bramkami. Jednak w emocjonującej końcówce miejscowi zdołali doprowadzić do remisu 9:9. By wyłonić zdobywcę dodatkowego punktu zarządzono serię rzutów karnych. W niej lepiej spisali się bytomianie i to oni uznani zostali za zwycięzców. Za najlepszych zawodników meczu uznano Pawła Lisa i Przemysława Rudzińskiego.

Drugi mecz w grupie mistrzowskiej także zakończył się rzutami karnymi. W regulaminowym czasie gry Waterpolo Poznań i Politechnika Łódzka trafiały do bramki po 9 razy, a sam mecz jak dwie krople wody podobny był do tego w Bytomiu. Bramka za bramkę, akcja za akcję, emocje do ostatnich sekund. W serii rzutów karnych zdecydowanie lepsi okazali się poznaniacy i tabeli ligowej wyprzedzili AZS. Natomiast lider tabeli stracił pierwsze punkty w tym sezonie, co nie wpłynęło na jego lokatę w tabeli.

W grupie spadkowej już takich emocji nie mieliśmy. Alfa Gorzów Wielkopolski pokonała Uniwersytet Łódzki 26:12, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Natomiast "czerwona latarnia", Arkonia Szczecin we własnym basenie musiała uznać wyższość KSZO Ostrowiec. Trzeba jednak przyznać, że wygrana przyjezdnym nie przyszła łatwo, potwierdza to wynik - jedynie 14:10.

Kolejna kolejka za dwa tygodnie.

Polonia Bytom - AZS UW 9:9 w karnych 5:4

Waterpolo Poznań - Politechnika Łódzka 9:9, w karnych 3:0

Uniwersytet Łódzki - Alfa Gorzów 12:26

Arkonia Szczecin - KSZO Ostrowiec 10:14

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.