PlusLiga: Jastrzębie ogrywają Miedziowych
Polska Liga Siatkówki

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 20.03.2022, 22:40

Jastrzębski Węgiel pokonał osłabiony brakiem Remigiusza Kapicy Cuprum Lubin. Jastrzębie nie bez problemu jednak wygrali z Miedziowymi, wśród których bardzo dobre spotkanie zagrał Grzegorz Bociek na którego barkach pod nieobecność Kapicy spoczywała odpowiedzialność zdobywania punktów. Wygrana Jastrzębskiego Węgla daje im drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju od początku układało się po myśli gospodarzy. Jastrzębski Węgiel szybko wypracował sobie przewagę i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Osłabiony Cuprum nie odpuszczał jednak i udało im się doprowadzić do remisu 16:16, a swoje pięć minut miał zastępujący Kapicę - Grzegorz Bociek. Lubinianie długo trzymali się wyniku, a atak wygrywający seta udało się Jastrzębiom wykonać dopiero pod sam koniec. Seta skutecznym atakiem zakończył Tomasz Fornal

Druga partia to pełna dominacja przyjezdnych. Od samego początku "Miedziowi" odskoczyli na kilka punktów przewagi, a następnie w pełni kontrolowali przebieg meczu. Jastrzębie robiły co w ich mocy żeby zniwelować straty, lecz nie udało im się tego dokonać. Cuprum Lubin zwyciężył drugiego seta 25:18 co pod nieobecność ich lidera z pewnością było nie małą niespodzianką.

Trzeci i czwarty set to już była pełna dominacja wyżej notowanej drużyny. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku trzeciej partii prowadząc 4:3 i nie oddali tego prowadzenia już do końca seta. Kluczowym momentem partii był jednak fragment po stanie 8:7, gdy Jastrzębie zdobyli pięć punktów z rzędu, a skutecznością zagrań błyszczał cały zespół. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 25:19.

Czwarta i jak się okazało ostatnia partia tego meczu rozpoczęła się lepiej dla Cuprumu, który w początkowej fazie prowadził już 7:3. Kolejne zagrania należały jednak do mistrzów Polski, którzy doprowadzili do remisu 9:9, a chwilę później wyszli na prowadzenie i utrzymali się na nim do samego końca spotkania. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już pięć punktów, i choć "Miedziowi" ruszyli jeszcze w pogoń za rywalem to nie byli w stanie znacząco zniwelować przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:21. MVP spotkania został Stephen Boyer

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 18:25, 25:19, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Grzegorz Bociek, Marcin Waliński, Florian Krage, Masahiro Sekita, Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Michał Gierżot, Przemysław Stępień