Tauron Liga: zwycięstwo Radomki na koniec fazy zasadniczej
tauronliga.pl

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 21.03.2022, 22:13

E.LECLERC Moya Radomka Radom wygrywa ostatni mecz fazy zasadniczej rozgrywek Tauron Ligi. Zespół z województwa mazowieckiego odprawił bez straty seta zespół #Volleya Wrocław.

E.LECLERC Moya Radomka Radom miała być jednym z faworytów do odegrania czołowych ról w rozgrywkach Tauron Ligi w tym sezonie. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej zespół był jednak pewny szóstego miejsca w tabeli. Mógł liczyć na to, że zrówna się punktami, liczbą wygranych meczów i stosunkiem setów z Grotem Budowlanymi Łódź, ale małe punkty zdecydowanie przeważały po stronie łodzianek. Ponadto, w zespole gospodyń debiutował nowy pierwszy trener – Błażej Krzyształowicz, który wrócił ostatnio z Kaliningradu. Poniedziałkowy rywal z Wrocławia – Volley był pewny tego, że zagra o miejsca 9-10 z Energą MKS-em Kalisz. Ostatni mecz – bez znaczenia dla układu tabeli – trzeba było jednak rozegrać.

Atak z krótkiej zza pleców Karoliny Fedorek otworzył ten mecz dla wrocławianek. Przyjezdne lepiej zaczęły spotkanie i wyszły na prowadzenie 5:2 po ataku Andrei Kossanyiovej. Prowadzenie nie utrzymało się długo, bo po dobrej zagrywce Freyi Albrecht było już 6:6. Mecz toczył się według scenariusza zrywów – po chwili wrocławianki znowu odskoczyły, by zaraz przegrywać po wygranej przez Radomkę przechodzącej piłce 11:10. Kolejne punkty również zdobywała Radomka, w czym udział miała fenomenalna postawa w polu serwisowym Natalii Murek. Seria skończyła się dopiero przy 14:10. Radomianki kontrolowały przewagę w kolejnych minutach, co pozwoliło wyjść na prowadzenie 17:12. Końcówka seta była zdecydowanie zdominowana przez Radomkę – znakomita gra obu skrzydeł, częste wykorzystywanie środka przez młodą Aleksandrę Szczepańską i gospodynie wygrały seta 25:18 po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Wrocławianki lepiej zaczęły drugiego seta – od prowadzenia 3:1. Nieźle drugą partię otworzyła Aleksandra Gromadowska. Yunieska Robles zdobywając dwa punkty z rzędu wyprowadziła wrocławianki na prowadzenie 7:3. Prowadzenie wrocławianek wydawało się bardziej trwałe, niż w pierwszej partii, ale Radomka nie pozwoliła odskoczyć na zbyt długą odległość i po ataku Zaroślińskiej-Król był już remis 9:9. Po chwili Radomka znowu objęła prowadzenie. Kapitalny atak Aleksandry Lazić na 14:12 pokazał, że Radomka znowu jest na kursie do wygrania seta. To się jednak po chwili zmieniło, bo Volley wygrał trzy akcje z rzędu. Volley objął prowadzenie 17:14. Radomianki próbowały gonić, ale tym razem nie za bardzo to wychodziło. Udało się to dopiero przy 20:20. Końcówka seta miała być bardzo zacięta. Przy 21:21 bombę z zagrywki posłała Natalia Murek. Była zawodniczka rywalek dobrymi zagrywkami pomogła osiągnąć prowadzenie 24:21. Dwa kolejne punkty zdobył Volley, ale Radomianki skończyły decydującą piłkę na 25:23 i wyszły na prowadzenie 2:0.

Skuteczne dwa bloki Radomianek rozpoczęły trzecią partię. Po dłuższej chwili inicjatywę przejął jednak Volley i szybko objął prowadzenie 6:4. Gra obu drużyn na siatce wyglądała bardzo ofensywnie i momentami rywalkom po drugiej stronie ciężko było się przedostać przez blok. Przy wyniku 8:8 sytuacja się wyrównała. Volley wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, później jeszcze podwyższył je do trzech punktów, podobnie jak było w poprzednich setach. Blok Natalii Murek pozwolił Radomce wrócić do gry, a błąd wrocławianek w kolejnej akcji wyprowadził Radomkę na prowadzenie 16:15. Jedna i druga drużyna wychodziła z bardzo trudnych sytuacji w kluczowych momentach. Wynik 18:18 znowu zwiastował emocjonującą końcówkę. Atakiem na 20:19 Katarzyna Zaroślińska-Król zdobyła 13 swój punkt w tym meczu i pomogła podopiecznym Krzyształowicza zbliżyć go do końca.  Przy 22:22 było jasne, że będzie to najbardziej zacięta końcówka w tym spotkaniu. Doszło do gry na przewagi. Pierwszą piłkę meczową Radomka miała przy 26:25 i wykorzystały ją od razu atakiem po bloku Natalii Murek. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

E.LECLERC Moya Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:0 (25:18, 25:23, 27:25)

Radomka: Murek, Kobus, Zaroślińska-Król, Lazić, Albrecht, Szczepańska – Adamek (L)

Volley: Gromadowska, Robles, Fedorek, Kaczmar, Kossanyiova, Hawryła – Bodasińska (L)