Koszykówka - Eurocup: Partizan Belgrad wysoko pokonał Śląska Wrocław

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 22.03.2022, 20:33

W 16. kolejce Eurocupu drużyną Śląska Wrocław podejmowała w Hali Stulecia drużynę wicelidera grupy A - Partizana Belgrad. Gospodarze nie mogli być faworyzowanie ze względu na pozycję w tabeli, jednak pierwsze starcie w Belgradzie pozwalało na wlanie nadziei w serca kibiców Śląska. W Belgradzie WKS przegrał zaledwie 75:73. Dziś niestety mecz nie był już tak wyrównany i Partizan wygrał 93:71.

Już pierwsza kwarta pokazała kibicom, że nie będzie to dla WKS-u łatwe spotkanie. Drużyna Partizana zanotowała bardzo dobrą część gry, notując skuteczność z gry na poziomie aż 60%. Ekipa ze stolicy województwa dolnośląskiego trafiała zaledwie 29,4% co pozwoliło na zdobycie tylko 14 punktów. Partizan po zaledwie dziesięciu mnutach gry miał już 15 punktów więcej na swoim koncie. Druga kwarta była już dla Śląska nieco lepsza. Udało się poprawić skuteczność na poziom 50% i minimalnie obniżyć procent celnych rzutów w ekipie gości. To jednak nie przełożyło się na zmniejszanie straty przez gospodarzy. Śląsk najbliżej był w stanie dojść na 14 punktów do Partizana, a w połowie spotkania drużyna ze stolicy Serbii prowadziła 50:31.

Po pierwszej połowie spotkania wszelkie nadzieje kibiców Śląska były już chyba rozwiane. Partizan nie tylko wyglądał na bardziej klasową drużynę od WKS-u, ale też przekładało się to bezpośrednio na wynik. Koszykarze z Wrocławia nie mieli jednak zamiaru się poddawać i w trzeciej kwarcie zrobili wszystko, aby wykorzystać delikatne rozuźnienie w szeregach ekipy z Belgradu. Gospodarze byli w stanie wygrać trzecią kwartę 22:14 i zmniejszyć swoją stratę do 11 oczek, mając jednak wciąż małe szanse na sprawienie niespodzianki. Czwarta kwarta zgodnie z przewidywaniami była pod absolutną kontrolą koszykarzy Partizana, którzy bez większych problemów utrzymali i jeszcze nieco powiększyli swoją przewagę by ostatecznie wygrać we Wrocławiu 93:71.

WKS Śląsk Wrocław - Partizan Belgrad 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

WKS Śląsk Wrocław: Karolak 14, Trice 13, Kanter 12, Justice 8, Kolenda 7, Tomczak 6, Dziewa 5, Gabiński 4, Trice 2, Wójcik 0.

Partizan Belgrad: Punter 15, Madar 15, Leday 14, Avramović 11, Koprivica 10, Lessort 8, Smailagić 6, Vukcević 6, Zagorac 3, Moore 3, Glas 2, Trifunović 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.