WTA Miami: świetne otwarcie Polek, dwa zwycięstwa na start
Robbie Mendelson/Wikimedia

• Data publikacji: 23.03.2022, 00:00

Po zaciętym boju Magda Linette (63. WTA) pokonała Qinwen Zheng (72. WTA) 7:6(4), 6:4 w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Z kolei Magdalena Fręch (89. WTA) ograła Stefanie Voegele (140. WTA) 7:5, 6:1 w ostatniej rundzie kwalifikacji i zapewniła sobie udział w głównej drabince rozgrywek.

Jako pierwsza na korcie zaprezentowała się niżej rozstawiona Fręch, która stoczyła swój pojedynek o awans przeciwko Voegele. Polka od pierwszych piłek całkowicie zdominowała rywalkę, dwukrotnie przełamując jej serwis i obejmując prowadzenie 4:0. Niestety od tego momentu w grze Magdaleny coś się popsuło, a rywalka zaczęła odrabiać straty, dwukrotnie odłamując i wyrównując na 5:5. Na szczęście w decydującym momencie Fręch przełamała po raz trzeci, a następnie wykorzystała piątą piłkę setową przy własnym podaniu, obejmując prowadzenie.

Z kolei druga część spotkania to miażdżąca przewaga Magdaleny od początku do samego końca. Łodzianka trzykrotnie wygrywała przy serwisie Szwajcarki, ani razu nie pozwalając na utratę własnego gema. Dzięki temu mecz zakończył się bardzo szybko, bo już po 30 minutach było 6:1. Tym samym nasz reprezentantka zapewniła sobie awans do pierwszej rundy, w której zmierzy się z Clarą Burel (82. WTA).

Godzinę później na korcie zameldowała się Magda Linette, która rozegrała spotkanie peirwszej rundy przeciwko Qinwen Zheng. Pierwsze kilkanaście minut meczu minęło pod znakiem dominacji returnujących, które wygrały cztery pierwsze gemy. Przełamanie nastąpiło dopiero w piątej odsłonie, kiedy Magda wygrała przy własnym serwisie, a następnie wykorzystała break-pointa przy podaniu rywalki, obejmując prowdzenie 5:2. Niestety Zheng odpowiedziała trzema kolejnymi wygranymi gemami, doprowadzając do wyrównania, a następnie tie-breaka. W nim Linette kontrolowała grę, już na początku zdobywając przewagę mini-breaka. Ostatecznie poznanianka zamknęła seta, wygrywając 7:4.

W drugiej odsłonie obie tenisistki zdobyły po jednym przełamaniu w pierwszych gemach seta, a następnie bardzo pewnie utrzymywały własne podania. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku kolejnego tie-breaka, w decydującym momencie przewagę uzyskała Linette, która przełamała serwis Qinwen, wygrywając gema na 5:4. Następnie Magda utrzymała podanie, wygrywając do zera, dzięki czemu zamknęła seta 6:4 oraz cały mecz 2:0. W drugiej rundzie rywalka Magdy będzie jednak dużo trudniejsza, ponieważ Polka trafiła na Ons Jabeur (10. WTA)