• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 23.03.2022, 09:13

Nie zwalniają tempa hokeiści NHL, coraz bardziej w tabelach poszczególnych dywizji uwidaczniają się różnice punktowe,  dzięki którym widać, które ekipy mają jeszcze nadzieję na grę w play-off.

Niedziela/poniedziałek

W meczu drużyn z czołówki Metropolitan Division starły się Carolina Hurricanes i New York Rangers. Zwycięstwo pomimo przytłaczającej przewagi ekipy z Raleigh przypadło nowojorczykom, w bramce których niepokonany przez 60 minut pozostał Georgiev. Cztery punkty w klasyfikacji kanadyjskiej w spotkaniu z Jets zdobył Kyle Connor, a jego Blackhawks pokonało rywala 6:4.

Philadelphia Flyers - New York Islanders 2:1,

Washington Capitals - Dallas Stars 2:3,

Carolina Hurricanes - New York Rangers 0:2,

San Jose Sharks - Arizona Coyotes 4:2,

Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets,

Vancouver Canucks - Buffalo Sabres 2:3 (po dogrywce).

Poniedziałek/wtorek

Słabo ostatnio idzie, które balansuje na granicy awansu do fazy play-off. Tym razem pogromcą Golden Knights pogromcą okazała się Minnesota. Dogrywki z Oilers potrzebowało Avalanche, dwukrotnie dla Lawin bramkę przy grze w przewadze zdobywał Rantanen, zwycięskie trafienie zaliczył MacKinnon.

Montreal Canadiens - Boston Bruins 2:3 (po dogrywce),

Minnesota Wild - Las Vegas Golden Knights 3:0,

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 3:2 (po dogrywce),

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3:6.

Wtorek/środa

28 sekund potrzebowało San Jose Sharks do odmienienia losów meczu z Calgary Flames. Sytuacja miała miejsce w trzeciej tercji przy wyniku 3:2 dla Płomieni, gole Barabanova i Couture dały niespodziewane zwycięstwo Rekinom. Diabły nie dały szans Rangersom, strzelając im pięć goli w drugiej części gry, czym ustawiły sobie resztę spotkania i ostatecznie zakończyły starcie stosunkiem 7:4 na swoją korzyść.

New Jersey Devils - New York Rangers 7:4,

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 5:1,

Washington Capitals - Saint Louis Blues 2:5,

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 3:2,

Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 6:3,

New York Islanders - Ottawa Senators 3:0,

Winnipeg Jets - Las Vegas Golden Knights 4:0,

Dallas Stars - Edmonton Oilers 5:3,