LCK: pewne zwycięstwo DWG KIA w ćwierćfinale
Michal Konkol/Riot Games

• Data publikacji: 23.03.2022, 17:30

DWG KIA nie mieli najmniejszych problemów i bardzo pewnie wyeliminowali Fredit BRION 3:0 w ćwierćfinale wiosennych play-offów LCK. Tym samym drużyna ShowMakera zapewniła sobie udział w półfinale, w którym zagra przeciwko T1 lub Gen.G.

DWG KIA vs Fredit BRION — 1:0 (MVP: deokdam)

DWG KIA Fredit BRION
Burdol Akali 5/2/4 1/4/1 Aatrox Morgan
Canyon Volibear 2/0/7 3/5/1 Viego UmTi
ShowMaker Lucian 6/3/6 2/2/5 Corki Lava
deokdam Zeri 5/0/8 0/2/3 Xayah Hena
Kellin Leona 0/2/10 1/5/5 Rakan Delight

Rozgrywka rozpoczęła się dość spokojnie, a przez pierwsze dziesięć minut nie mieliśmy żadnych walk. Obie drużyny wzięły w tym czasie po jednym smoku, ale DWG KIA dodatkowo zgarnęli dla siebie Rift Heralda, który zapewnił im kilka poziomów opancerzenia na midzie. Z kolei w 12. minucie skuteczną akcję przeprowadzili gracze Fredit BRION, którzy złapali we własnym lesie Leonę i zdobyli pierwszą krew dla Viego, wyrównując stan złota. Pięć minut później zespoły spotkały się na dolnej rzece, ale zaraz po zabiciu drake'a przez UmTiego wszyscy się rozeszli.

Chwilę później dostaliśmy teamfight na topie, w którym obie ekipy wykonały po trzy zabójstwa, co nie wpłynęło znacząco na stan złota. Natomiast w 23. minucie DWG KIA wzięli drugiego smoka dla siebie, a następnie zdeklasowali rywali w walce drużynowej, obejmując prowadzenie 8:5 i uzyskując 4,000 sztuk złota przewagi. Pięć minut później DK dorzucili kolejnego drake'a do kolekcji, by chwilę później wygrać kolejną walkę i zdobyć Barona Nashora. W kolejnych minutach DWG KIA wykorzystało wzmocnienie do przejęcia kontroli na mapie, pozyskania piekielnej duszy, a następnie wygrania decydującej walki, po której mecz się zakończył.

Fredit BRION vs DWG KIA — 0:2 (MVP: deokdam)

Fredit BRION DWG KIA
Morgan Camille 1/5/4 1/1/9 Akali Burdol
UmTi Volibear 2/6/6 4/2/11 Nocturne Canyon
Lava Ryze 1/4/6 7/2/13 Jayce ShowMaker
Hena Aphelios 3/5/2 10/3/10 Ziggs deokdam
Delight Nautilus 1/4/6 2/0/18 Leona Kellin

Druga mapa rozpoczęła się od wymiany jeden za jednego na dolnej alei, a także dwóch pierwszych smoków zdobytych przed BRO. Początek rozgrywki był więc całkiem niezły dla Fredit, jednak wszystko zmieniło się  w 14. minucie, kiedy to rywale wygrali teamfight czterech za dwóch. Od tego czasu DWG KIA przejęło kontrolę nad meczem, zgarniając oceanicznego drake'a oraz powiększając swoją przewagę do 3,000 w 18. minucie. Chwilę później BRION zdołali odpowiedzieć skuteczną akcją na topie, po której zmniejszyli stratę do niecałych dwóch tysięcy.

22. minuta to z kolei czysty „ace” w wykonaniu DK, którzy zaraz potem wzięli kolejnego smoka oraz Barona Nashora. Następnie drużyna wykorzystała wzmocnienie do zniszczenia kilku struktur oraz zdobycia kolejnego smoka. Natomiast w 30. minucie DWG wygrali jeszcze jeden teamfight na midzie, po którym pozyskali kolejnego Nashora, którego tym razem przekuli w zwycięstwo na bocie.

DWG KIA vs Fredit BRION — 3:0 (MVP: Budrol)

Burdol Camille 8/0/7 0/5/3 Gragas Morgan
Canyon Viego 7/1/3 1/5/1 Xin Zhao UmTi
ShowMaker Twisted Fate 2/1/11 2/4/1 Corki Lava
deokdam Jinx 3/2/12 2/4/2 Xayah Hena
Kellin Rakan 2/1/11 0/4/4 Leona Delight

Ostatnia gra, podobnie jak poprzednia, rozpoczęła się od wyniku 2:2 po pierwszych dziesięciu minutach gry. W tym czasie Ferdit zdobyli również pierwszego smoka, co było normą na przestrzeni całej serii. W kolejnych minutach DWG KIA zaczęli jednak przejmować kontrolę nad meczem, zgarniając Rift Heralda oraz kilka zabójstw, które pozwoliły im wypracować 3,000 sztuk złota przewagi w 15. minucie. Chwilę później BRION pokonali drugiego drake'a, ale walka na midzie poszła po myśli DK, którzy powiększyli prowadzenie do 5,500.

W kolejnych minutach DWG KIA kontynuowali swoją dominację, dzięki czemu w 22. minucie wzięli Barona Nashora, mając po swojej stronie prowadzenie 18:3 oraz 11,000 sztuk złota przewagi. Dalej zespół wykorzystał wzmocnienie do zniszczenia trzech inhibitorów, po czym zdecydował się wycofać i dokonać resetu. Z kolei w 27. minucie nic już nie było w stanie powstrzymać ShowMakera i spółki przed wygraniem decydującej walki i zakończeniem całego ćwierćfinału wynikiem 3:0.