Bundesliga: Borussia poza podium, Hoffenheim na 3. miejscu w tabeli

• Data publikacji: 12.05.2018, 20:33

W ostatniej kolejce Bundesligi drużyna Hoffenheim pokonała 3:1 Borussię Dortmund i tym samym zapewniła sobie 3. miejsce w tabeli.

Gospodarze, za sprawą Andreja Kramaric'a, który wykorzystał błąd bramkarza Borussii, już w 26. minucie wyszli na prowadzenie i do końca meczu nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa z rąk.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, ale obie drużyny miały kilka okazji, aby umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Drużyna Hoffenheim prezentowała świetną grę zespołową, przerzucanie gry poprzez długie podania to tylko jeden z elementów, którym czarowali gospodarze.

Podczas drugiej połowy zawodnicy Dortmundu doprowadzili do wyrównania, w 58 minucie Marco Reus zachował zimną krew i spokojnie wykończył podanie Raphael'a Guerreiro, skierował piłkę w lewy dolny róg bramki. Goście mogli cieszyć się remisem tylko przez 5 minut. W 63. minucie Adam Szalai zauważył, że bramkarz wyszedł przed linię bramkową. Roman Burki został przelobowany i był to naprawdę wyrachowany lob. W 73. minucie Pavel Kaderabek otrzymał odbitą, opadającą piłkę i strzelił z bliskiej odległości, ustalając wynik meczu na 3:1. Na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawił się Eugen Polanski, który zmienił zdobywcę pierwszej bramki - Kramaric'a. Na tablicy wyników nie doszło już do żadnych zmian i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Mecz ten był pierwszym od lutego 2016, w którym Hoffenheim zwyciężył z Borussią, a dzięki temu zapewnił sobie 3. miejsce w tabeli.

TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 3:1 (1:0)
1:0 - Kramarić 26'
1:1 - Reus 58'
2:1 - Szalai 63'
3:1 - Kaderabek 73'