Zimowy EYOF 2022: medal Habdasa i długo, długo nic

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 23.03.2022, 21:32

Głównym wydarzeniem w Lahti był srebrny medal Jana Habdasa w skokach narciarskich na skoczni normalnej, który opisaliśmy TUTAJ. Biało-czerwonych mogliśmy śledzić również na stoku narciarskim, czy lodowisku.

Na stokach narciarskich rozegrane zostały kwalifikacje do piątkowego slalomu równoległego. Wśród Polek najlepiej zaprezentowała się Patrycja Florek, która po pierwszym przejeździe zajmowała znakomitą szóstą pozycję. Niestety nie powtórzyła dobrego zjazdu i spadła finalnie, aż na 14. pozycję. Na pierwszym przejeździe swój udział zakończyła Emilia Żółtek, gdyż nie ukończyła swojej próby i została zdyskwalifikowana. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowany został Błażej Budz na 29. lokacie. Wystartowali również Igor Szymański (32.) oraz Szymon Zarzycki (41.).

Również naszych reprezentantów mogliśmy podziwiać w innych konkurencjach. Po programie krótkim Jakub Lofek zajmuje jedenastą pozycję w rywalizacji solistów. Polak za swój przejazd uzyskał 50.67 punktów. Do podium jednak traci ponad 15 punktów, lecz awans na wyższe miejsca jest jak najbardziej w zasięgu Jakuba. Na półmetku prowadzi Arlet Levandi z Estonii (70.55).

W kombinacji norweskiej wystartowało trzech Biało-czerwonych. Niestety nasi zawodnicy odgrywali drugoplanowe role. Po skokach na miejscu siódmym sklasyfikowany był Miłosz Krzempek. Jednak w biegu nasz zawodnik dość mocno odstał od reszty stawki i finalnie ukończył rywalizację na 27. pozycji. Dwa miejsca wyżej sklasyfikowany został Andrzej Waliczek, a Bartłomiej Kuchta zakończył bieg na 29. lokacie. Złoto wywalczył Norweg Johan Stroem Eidar. Podium uzupełnili Jiri Konvalinka z Czech oraz Francuz Marco Heinis.