EBL: Stal rozgromiła Kinga w Szczecinie
Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.03.2022, 19:30

Stal Ostrów Wlkp. pokonała Kinga Szczecin w wyjazdowym spotkaniu Energa Basket Ligi 118:79. Ostrowianie awansowali tym samym na 2. miejsce w tabeli.

Dzisiejsze spotkanie było już drugim w tym sezonie między obiema ekipami. W pierwszym meczu w Ostrowie Wlkp. gospodarze triumfowali 84:74. Był to jednak tylko jeden z wielu czynników, który nakazywał stawiać w roli faworyta zawodników Stali. Obrońcy tytułu sprzed roku znajdowali się wyżej w tabeli od graczy ze Szczecina i również w ostatnich meczach spisywali się znacznie lepiej. Ostrowianie wygrywali bowiem dziewięć razy z rzędu przed rozpoczęciem starcia z Kingiem.

Zespół Stali nawet na moment nie dał rywalom nadziei na zaistnienie w tym spotkaniu. Ostrowianie już w pierwszych dziesięciu minutach byli w stanie wypracować sobie 18 punktów przewagi, podwajając tym samym dorobek punktowy swoich rywali. Goście fantastycznie rzucali, trafiając ponad 70% rzutów z gry. Co ciekawe przyjezdni znakomicie prezentowali się również w rzutach zza łuku, których trafili aż sześć w dziesięciu próbach. Faworyci na tym nie poprzestali i po kolejnym znakomitym występie w ataku dołożyli sześć punktów do przewagi. Do przerwy mieliśmy więc 65:41 dla gości.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Ostrowianie wciąż popisywali się w akcjach ofensywnych, a ich rywale ani nie byli skuteczni w grze obronnej ani nie błyszczeli w ataku. W efekcie przed rozpoczęciem ostatniej partii przewaga gości wynosiła już 34 punkty. Ostrowianie mogli wtedy spokojnie odpuścić i niezagrożenie dowieźć zwycięstwo do końca. Im jednak wciąż było mało i w czwartej kwarcie dorzucili 28 punktów, aby ostatecznie wygrać 118:79.

Wygrana sprawiła, że Stal awansowała na 2. miejsce ze stratą punktu do lidera. Gracze Kinga pozostali z kolei na 8. miejscu i mają punkt przewagi nad kolejną ekipą.

King Szczecin - Stal Ostrów Wlkp. 79:118 (18:36, 23:29, 15:25, 23:28)

King: Langevine 18, Richardson 16, Borowski 11, Dorsey-Walker 11, Threatt 11, Kikowski 3, Matczak 3, Bartosz 2, Davis 2, Kroczak 2

Stal: Palmer 24, Florence 17, Simmons 17, Garbacz 16, Mokros 15, Kulig 12, Young 10, Andersson 4, Wadowski 2, Pluta 1