EBL: wysoka wygrana Twardych Pierników ze Startem Lublin
Andrzej Romański / EBL

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 23.03.2022, 19:39

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin na zaległy mecz do Torunia mogła przyjeżdżać w poztywnych nastrojach, gdyż trzy ostatnie spotkania to wygrane zespołu ze stolicy województwa lubelskiego. Twarde Pierniki z kolei chciały coś udowodnić swoim kibicom, przed którymi ulegli ostatnio Śląskowi Wrocław. Dziś drużyna z Torunia absolutnie zdeklasowała Start Lublin pokonując go aż 81:55.

Pierwsza kwarta była absolutną dominacją podopiecznych Ivicy Skelina. Koszykarze Twardych Pierników zagrali niemal idealne 10 minut, szczególnie pod kątem obowiązków na bronionej połowie parkietu, nie tracąc przy tym swojego potencjału ofensywnego. Torunianie zagrali na 50-procentowej skuteczności rzutów z gry, pozwalający rywalom na zaledwie 11,1%. Koszykarze z Lublina trafili z akcji do kosza tylko raz przez 10 minuut. Pozostałe cztery punkty zdobyli oni z rzutów osobistych, ale nie zmieniało to faktu, że Toruń po pierwszej kwarcie prowadził aż 25:6! Druga odsłona siłą rzeczy nie mogła być już bardziej jednostronna, a gdyby pozbyć się pierwszej, to możnaby było oczekiwać całkiem ciekawego i wyrównanego meczu. Twarde Pierniki zdołały przed przerwą powiększyć swoją przewagę o kolejne dwa oczka i po przerwie mieli w planie tylko dopełnić formalności.

Początek drugiej połowy spotkania przypominał nieco drugą kwartę, która również była wyrównana. Twarde Pierniki nie miały szczególnie motywacji do dalszego wywierania ciągłej presji na rywalu, bo ich przewaga była więcej niż wystarczająca i należało tylko jej pilnować. Tak też się stało, w trzeciej kwarcie Start Lublin był minimalnie lepszy, ale odrobienie jednego punktu w kontekście kolejnych 20 straty nie dawało im szans. Ostatnia odsłona to ponownie wizualnie lepsza ekipa z Torunia, która dalej powiększała swoją przewagę i bardzo pewnie zmierzała po swoje szesnaste zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Ostatecznie Twarde Pierniki pokonały Pszczółkę Start Lublin 81:55.

Twarde Pierniki Toruń - Pszczółka Start Lublin 81:55 (25:6, 16:14, 17:18, 23:17)

Twarde Pierniki Toruń: Eads 18, Cel 16, Amigo 10, Rogić 9, Diduszko 8, Kołodziej 6, Samsonowicz 5, Karnowski 4, Manigat 3, Janczak 2, Grochowski 0.

Pszczółka Start Lublin: Melvin 21, Dziemba 9, Kostrzewski 9,  Scott 8, Stopierzuński 4, Taylor 2, Terrell 2, Jeszke 0, Szymański 0, Wilson 0, Pelczar 0, Ciechociński 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.