LFL: Team BDS Academy wygrywa po pięciu mapach
Michal Konkol

• Data publikacji: 24.03.2022, 22:51

Team BDS Academy po fantastycznej serii pokonali Vitality.Bee 3:2 i zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek LFL. Drużyna dwójki Polaków prowadziła już 2:0, ale pozwoliła przeciwnikom odrobić straty i doprowadzić do piątej mapy. Na niej jednak BDS pokazali się z najlepszej strony i bardzo pewnie zwyciężyli, gwarantując sobie awans do następnej rundy, w której zmierzą się z Karmine Corp.

Jactroll Tahm Kench 1/5/8 1/0/8 Zilean Erdote

Pierwsza krew trafiła w 5. minucie do Viktora po zabójstwie Xico, a chwilę później na swojej linii upadł jeszcze Agresivoo. Przy Heraldzie zobaczyliśmy wymianę dwa za jeden na korzyść BDSA, które przejęło dwa pierwsze smoki. Wkrótce kolejna eliminacja została zdobyta przez Vitality.Bee, a trzeci już smok wzmocnił czerwonych. Teamfight w 19. minucie został zwyciężony przez niebieskich, którzy mogli zniszczyć wieżę na środkowej alei. Diplex i spółka przeszkodzili przeciwnikom w zdobyciu szybkiej Duszy, a wkrótce pokonali jeszcze kilku przeciwników, wychodząc na prowadzenie w złocie. W 29. minucie natomiast double kill trafił do Crownshota, którego ekipa udała się po Barona. Życie stracił Sheo, ale reszta jego kolegów zachowała wzmocnienie na nieco dłużej. Po chwili zginął też Agresivoo, ale niebieska baza już była pod ostrzałem. Z Hextechową Duszą na koncie BDSA zdawało się mieć wygraną w kieszeni. I chociaż VITB się nie poddawało, to po jeszcze kilku wymianach, niebieski Nexus upadł.

Erdote Leona 0/1/8 2/3/5 Nautilius Jactroll

Tym razem gra zaczęła się dość spokojnie. W 7. minucie zginął Agresivoo, a w 13. Xico. Chwilę później życie stracił też Diplex, a BDSA przejęło dwa smoki. VITB wraz z Heraldem zaatakowało niebieskie wieże na środkowej alei, gdzie zdobyło też zabójstwo. Jeszcze raz zginął Agresivoo, a Szygenda upadł po raz pierwszy. Wyłapany został także Diplex, a złoto było całkiem wyrównane. W końcu walka w 25. minucie została wygrana przez niebieskich, którzy jeszcze chwilę później pokazali ładny teamfight przy smoku, zdobywając Oceaniczną Duszę. Ze wzmocnieniem Team BDS Academy potrzebowało jeszcze tylko raz pokonać przeciwników. Triple kill dla Zeri zwieńczył tę mapę.

Team BDS Academy vs Vitality.Bee - 2:1

Agresivoo Lucian 1/6/1 7/0/5 Jayce Szygenda
Sheo Xin Zhao 3/4/0 4/1/8 Gragas Skeanz
Xico Vex 0/5/5 5/1/5 Veigar Diplex
Crownshot Varus 3/2/1 3/2/7 Ezreal Jeskla
Erdote Tahm Kench 0/3/5 1/3/7 Karma Jactroll

Jeszcze raz gra rozpoczęła się od wymiany na górnej alei. Tym razem Vitality.Bee zdobyło trzy eliminacje w zamian za jedną. Następnie na bocie zginął Crownshot, a na topie Agresivoo. Diplex sam wyeliminował Sheo i dość szybko wczesną przewagę zyskali czerwoni. Crowshot zdobył solo zabójstwo na Jeskli, a na midzie zginął Xico. Nikt nie mógł uciec przed wielkimi obrażeniami Veigara, który się tylko coraz bardziej rozpędzał. W 15. minucie drużyny wymieniły się jeden za jeden, a nieco później Szygenda, za pomocą ryzykownego użycia teleportacji, uciekł od śmierci. Złapany został Diplex, co dało BDSA sporo złota, ale już po chwili kolejne eliminacje wpadały na konto VITB. Niebiescy dwukrotnie podjęli Barona i gdy w końcu zdobyli wzmocnienie, zaczęli atakować czerwone struktury na midzie. Różnica w złocie w końcu się wyrównała, ale walka przy smoku w 36. minucie była decydująca. Chociaż Piekielna Dusza wpadła na konto akademii Team BDS, to spora część jej graczy zginęła. Przeciwnicy od razu wykorzystali moment i pognali do niebieskiej bazy, kończąc grę.

Vitality.Bee vs Team BDS Academy - 2:2

Szygenda Camille 9/2/10 3/6/2 Akali Agresivoo
Skeanz Volibear 9/2/14 0/9/7 Xin Zhao Sheo
Diplex Ahri 5/3/15 6/3/5 LeBlanc Xico
Jeskla Xayah 8/3/17 6/5/4 Ezreal Crownshot
Jactroll Sett 1/5/15 0/9/10 Nautilius Erdote

Po dłuższej wymianie na bocie pierwsza krew trafiła do Xico, a drugie zabójstwo do Skeanza. Diplex sam wyeliminował Sheo, a na bocie upadł Erdote. BDSA na spokojnie zdobyło dwa smoki, a w 21. minucie Szygenda pokonał Agresivoo w czasie gdy niebiescy wygrywali wymianę na rzece. Chwilę później zobaczyliśmy jeszcze jedną i całkiem równą walkę pełną shutdownów. Na prowadzenie w złocie wyszło VITB i ta przewaga była widoczna w starciach. Prawie każdy teamfight był pod pełną kontrolą Jactrolla i spółki. W 34. minucie BDSA podjęło Barona, a przeciwnicy nie zdołali przeszkodzić. Vitality.Bee dzielnie się obroniło i już chwilę później zwyciężyło walkę i wyrównało liczbę smoków.

Po kolejnej wygranej walce w 42. minucie niebiescy zgarnęli fioletowe wzmocnienie i wkrótce wtargnęli do przeciwnej bazy. Różnica w złocie wynosiła około dziesięciu tysięcy i obydwie drużyny zmierzały w kierunku smoka. Dusza nie była nawet potrzebna, żeby VITB pokonało przeciwników i wyrównało wynik w serii.

Team BDS Academy vs Vitality.Bee — 3:2

Agresivoo Sion 3/2/6 0/2/2 Jayce Szygenda
Sheo Lee Sin 2/1/5 0/3/2 Xin Zhao Skeanz
Xico LeBlanc 3/0/5 2/1/1 Corki Diplex
Crownshot Aphelios 2/0/3 1/3/2 Xayah Jeskla
Erdote Thresh 1/0/6 0/2/2 Alistar Jactroll

Początek decydującej mapy to bardzo ostrożna gra z obu stron. Przez pierwsze piętnaście minut nie mieliśmy żadnych zabójstw, ale Team BDS Academy miało po swojej stronie 2,000 sztuk złota przewagi, dzięki zniszczonej pierwszej wieży na bocie. Drużyna dwójki Polaków miała również po swojej stronie dwa pierwsze smoki, co dawało jej bardzo komfortową sytuację. W 17. minucie Vitality.Bee zdołali odpowiedzieć, zgarniając swojego pierwszego drake'a, a następnie zdobywając pierwszą krew w walce na Agresivoo.

Pięć minut później to BDS wygrało walkę o pozycję, zabijając Jayce'a, dzięki czemu zapewniło sobie trzeciego smoka. Z kolei w 28. minucie Team BDS Academy udało się pokonać Xina oraz Xayah, co pozwoliło im pozyskać oceaniczną duszę i Barona Nashora. Chwilę później BDS dorzucili trzy kolejne kille i prowadzili już 7:3, mając ponad 5,000 sztuk złota przewagi. Następnie drużyna ruszyła wraz ze wzmocnieniem na bazę rywali i zrównała z ziemią inhibitory na midzie oraz bocie.Z kolei w 32. minucie Team BDS Academy wygrali decydującą walkę, po której zakończyli mecz i zapewnili sobie awans do półfinału LFL.

Przygotowali: Weronika Rudzińska i Marcin Weiss