EBL: skuteczna pogoń MKS-u
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 24.03.2022, 21:17

MKS Dąbrowa Górnicza pokazała, że gra do końca się opłaciła. Dąbrowianie przez dłuższy czas mieli kilka punktów straty do Arki Gdynia. W czwartej kwarcie dogonili rywali i ostatecznie wygrali 96:85. Aż 32 punkty zdobył Mike Lewis.

W Dąbrowie Górniczej spotkały się drużyny, które nie były powinny mieć większego problemu z utrzymaniem w lidze, ale także nie mają praktycznie szans na awans do fazy play-off. MKS zajmował 13. miejsce z bilansem 8-17, a Asseco Arka Gdynia 11. pozycję z 10 zwycięstwami i 16 porażkami. W spotkanie lepiej weszli goście, którzy po czterech minutach prowadzili 12:6. Ekipa z Dąbrowy Górniczej odrobiła większych strat dzięki Michaelowi Lewisowi. Po jego dwóch rzutach za trzy punkty było tylko 13:14. Arka ponownie odskoczyła na sześć punktów, ale po dziesięciu minutach prowadziła tylko 23:21.

Na początku drugiej kwarty Lewis po raz kolejny trafił zza łuku i było 26:25 dla gospodarzy. Potem inicjatywę przejęli gdynianie, którzy objęli prowadzenie 34:26. Koszykarze Arki utrzymywali blisko 10-punktową zaliczkę do zakończenia pierwszej połowy. Prowadzili po niej 44:36. W trzeciej kwarcie zespół z Trójmiasta utrzymywała przewagę. Jednak na sam koniec tej odsłony celny rzut za trzy punkty oddał Michael Lewis. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 61:66 od strony gospodarzy, którzy mieli jeszcze szansę na korzystny wynik.

Na sześć minut przed końcem Arka prowadziła 79:72. MKS zanotował błyskawiczną serię 7:0 i po trójce Alana Czujkowskiego wrócił do walki o zwycięstwo. Gospodarze dopiero się rozkręcali, szczególnie w rzutach dystansowych. Po trafieniu Filipa Małgorzaciaka za trzy punkty na trzy minuty przed końcem było 88:81. Drużyna z Dąbrowy Górniczej zakończyła spotkanie z najwyższą przewagą - 96:85. Koszykarze MKS-u trafili za 12 trójek, z czego pięć Mike Lewis, który łącznie zdobył 32 punkty.

MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia 96:85 (21:23, 15:21, 25:22, 35:19)

MKS: Lewis 32, Czujkowski 16, Sobin 16, Fenner 9, Małgorzaciak 7, Rajewicz 7, Brenk 4, Sitnik 3, Motylewski 2, Piechowicz

Arka: Durham 18, Wołoszyn 16, Musić 15, Wilczek 10, Hrycaniuk 10, Dylewicz 8, Bogucki 4, Lis 2, Czerapowicz 2, Tomaszewski 0.