Euroliga: Maccabi Tel Awiw minimalnie lepsze od Realu

• Data publikacji: 26.03.2022, 09:15

Za nami 32. kolejka Euroligi, czyli już trzecia od końca w sezonie zasadniczym. Najciekawiej było w Tel Awiwie, gdzie Maccabi wygrało 75:74 z Realem Madryt.

Maccabi Playtika Tel Awiw podejmowało wicelidera, Real Madryt. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 44:41 dla hiszpańskiej drużyny. Wydawało się, że Real przechylił szalę na swoją korzyść w trzeciej kwarcie, po której prowadził 66:59. Maccabi rozegrało fenomenalnie końcówkę w ataku oraz obronie. Na sześć minut przed końcem goście wygrywali 74:65, ale do ostatniej syreny nie zdobyli już punktów. Zespół z Izraela zanotował serię 10:0 i zwyciężył 75:74, a Guerschon Yabusele nie trafił rzutu na zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem był Keenan Evans, który rzucił 19 punktów. Maccabi Tel Awiw w tabeli jest na szóstym miejscu i ma prawie pewny awans do play-offów.

Ciekawie było także w spotkaniu Anadolu Efez z Armanim Exchange Mediolan, czyli ekip czołowej piątki tabeli. Gospodarze do przerwy prowadzili 51:36. Po zmianie stron sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Drużyna z Włoch zaczęła przeważać i na koniec trzeciej kwarty wyszła na prowadzenie 62:61. Ostatecznie Armani wygrało 83:77 i sięgnęło po 17. zwycięstwo w sezonie, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej.

Barcelona zapewniła sobie pierwsze miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego. Lider tabeli pewnie wygrał 88:67 z Fenerbahce i sięgnął po 21. zwycięstwo w sezonie. Koszykarze hiszpańskiej drużyny trafili aż 16 rzutów za trzy punkty, z czego sześć Alex Abrines, który podobnie jak Nikola Mirotić, zdobył 18 punktów. Fenerbahce zajmuje 13. miejsce i ma już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off. O ostatnie lokaty powalczą AS Monako, Bayern, Crvena Zvezda, Baskonia i Alba Berlin.