Fortuna 1 Liga: Miedź wraca z Łodzi z kolejnymi trzema punktami

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.03.2022, 22:41

Jedyne spotkanie 25. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi, które zostało rozegrane w pierwotnym terminie, pomiędzy ŁKS-em Łódź a Miedzią Legnica zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Śliwy padł wynik 1:0.

Przed tym meczem piłkarze „Miedzianki” znajdowali się na niekwestionowanej pierwszej lokacie z 54. punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na szóstej pozycji z dorobkiem 37. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami łodzianie triumfowali 2:0, ale w rewanżu to znajdujący się ostatnio w świetnej dyspozycji legniczanie wydawali być się faworytem.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gości, którzy to już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Ładną zespołową akcję wykończył Maciej Śliwa. W kolejnych minutach Miedź niemal w pełni kontrolował spotkanie, często angażując również bramkarza ŁKS-u Marka Kozioła.

W drugiej połowie łodzianie próbowali zdobyć wyrównujące trafienie i kilka razy byli naprawdę blisko powodzenia. Legniczanie mieli też kilka swoich okazji, głównie po kontrach, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zwyciężyli 1:0.

Wynik ten spowodował, że Miedź jeszcze bardziej umocniła się w fotelu lidera i już chyba tylko absolutna katastrofa mogłaby pozbawić zespół z Dolnego Śląska awansu do PKO BP Ekstraklasy. Dla łodzian porażka ta z kolei może oznaczać wypadnięcie ze strefy barażowej.

ŁKS Łódź  – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramki: 9' Śliwa

ŁKS: Kozioł - Szeliga, Monsalve, Dąbrowski (58' Koprowski), Bąkowicz - Kuźma (76' Janczukowicz) - Trąbka, Pirulo - Wolski (60' Ricardinho), Corral (67' Radaszkiewicz), Moreno (46' Domiguez)

Miedź: Lenarcik - Azikiewicz, Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby - Chuca (83' Lehaire), Matuszek, Dominguez (83' Bahaid) - Zapolnik, Makuch (90+2' Drzazga), Śliwa (88' Lewandowski)

Żółte kartki: 39' Dąbrowski, 84' Pirulo, 87' Trąbka, 88' Bąkowicz - 90' Mijusković, 90+1' Lehaire

Sędzia: Sebastian Krasny