Zimowy EYOF: dwa brązy na zakończenie zmagań w Vuokatti
Wikkimedia Commons

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 25.03.2022, 21:00

Ostatni dzień zmagań podczas XV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w fińskim Vuokatti przyniósł kolejne dwa medale reprezentantów Polski. Z brązowych krążków cieszyły się biathlonowa drużyna mieszana oraz drużyna mieszana w short tracku. Tym samym polscy zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali.

Piątek podczas rywalizacji na EYOF w Vuokatti był kolejnym dobrym dniem w wykonaniu Polaków, którzy dołożyli do swojego dorobku dwa krążki. Brąz w rywalizacji biathlonowych drużyn mieszanych wywalczyła sztafeta w składzie Anna Nędza-Kubieniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski i Konrad Badacz. Polacy ustąpili na mecie jedynie Francuzom i Czechom. Dla Badacza był to drugi medal zdobyty na tej imprezie, bowiem wcześniej wywalczył on srebro w starcie indywidualnym. Brązowy medal wywalczyła również drużyna mieszana w short tracku, a konkretnie Agnieszka Bogdanowicz, Karolina Parczewska, Oskar Kurowski i Adam Muchlado. Pewne zwycięstwo odniosła drużyna Holandii, a ze zdobycia srebra cieszyli się Włosi.

Na arenach zmagań pojawili się również inni biało-czerwoni. Dobry występ na trasie narciarstwa alpejskiego zanotowała Patrycja Florek, która w slalomie równoległym zajęła 6. miejsce. W tej samej konkurencji Błażej Budz był 25., a na 28. lokacie rywalizację zakończył Igor Szymański. W snowboardowym slopestyle'u Krzysztof Owczarek zajął 25. lokatę, a 36. był Franciszek Lubiński. W sztafecie mieszanej mieliśmy również swoją reprezentację w biegach narciarskich, a w biegu na 4x5 km Oliwia Buśko, Daria Szkurat, Łukasz Gazurek i Piotr Jarecki dobiegli do mety na 8. pozycji.

Klasyfikację medalową wygrali Finowie, którzy na własnym terenie wywalczyli łącznie 14 medali (6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe). Drugie miejsce zajęli Włosi, którzy zdobyli łącznie więcej krążków (19), ale mieli o jedno złoto mniej (5 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych). Podium medalowe uzupełnili Szwedzi z 12 krążkami (4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe). Polska reprezentacja z pięcioma medalami (3 srebrne i 2 brązowe) zajęła 14. lokatę.

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.