EBL: zwycięstwo Śląska zgodnie z planem
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 26.03.2022, 17:00

Nie było niespodzianki w rozgrywanym w Gliwice Arena meczu Energa Basket Ligi. WKS Śląsk Wrocław rozgromił GTK Gliwice 89:61.

W ramach 27. kolejki rozgrywek GTK Gliwice podejmowało WKS Śląsk Wrocław. Zdecydowanym faworytem meczu byli goście, czyli piąta drużyna ligi, która jest w dobrej formie. Gliwiczanie walczą z Hydrotruckiem Radom o utrzymanie i każda niespodzianka dla nich może być na wagę złota. Śląsk przeważał od samego początku, gdyż od razu objął prowadzenie 5:0. GTK było w stanie zachowywać niewielką stratę jedynie przez kilka minut. Później przewaga wrocławskiej ekipy wzrosła. Po pierwszej kwarcie wynosiła 10 punktów - 27:17.

Pod koniec drugiej części spotkania zapas koszykarzy Śląska zwiększył się do ponad 20 punktów. Do przerwy faworyt pewnie prowadził 48:26. W drugiej połowie goście bez problemu utrzymywali wysoką przewagę i wykonał plan, którym było pewne zwycięstwo w Gliwicach. Mecz zakończył się rezultatem 89:61 dla zespołu z Wrocławia. Najskuteczniejszym zawodnikiem był D'mitrik Trice, który zdobył 22 punkty.

GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław 61:89 (17:27, 9:21, 16:23, 19:18)

GTK: Put 13, Krajina 13, Hinds 12, Williams 7, Wiśniewski 7, Busz 4, Dodd 3, Radwański 2, Staniczek, Adamczak, Korczyk

Śląsk: D. Trice 22, Dziewa 16, Kanter 13, Tomczak 10, T. Trice 7, Justice 7, Kolenda 6, Wójcik 6, Karolak 2, Gabiński 0, Meiers.