ATP Miami: porażka Kamila Majchrzaka
sirobi 2021

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.03.2022, 17:26

Kamil Majchrzak przegrał 3:6, 3:6 z Roberto Bautistą-Agutem w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Miami. Hiszpan w następnym meczu zagra z lepszym z pary Jenson Brooksby-Nikoloz Basilaszwili.

Po pewnym zwycięstwie nad Sebastianem Baezem, Kamil Majchrzak, zmierzył się z Roberto Bautistą-Agutem. Hiszpan był zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem, bowiem zajmował 17. lokatę w rankingu, a w dotychczasowym sezonie wygrał turniej w Dosze.

W pierwszym secie Polak długo dotrzymywał kroku Hiszpanowi. Dopiero w siódmym gemie dwoma winnerami w linię wyżej notowany zawodnik uzyskał przełamanie. Chwilę później Majchrzak miał szansę na break pointa, ale przy stanie 30:30 wyrzucił prostego smecza. W dziewiątym gemie piotrkowianin mimo prowadzenia 40:15 stracił podanie i przegrał całego seta.

Drugą partię Polak zaczął znakomicie. Przełamanie "na sucho" i później wygrany serwis do 15. Problemy pojawiły się w czwartym gemie. Majchrzak ponownie wyrzucił łatwy smecz, a niedługo potem Hiszpan uzyskał re-breaka. Nasz reprezentant grał bardzo nierówno. Efektownie wygrane długie wymiany przeplatał z nieudanymi skrótami i złymi wyborami. Niestety w ósmym gemie piotrkowianin popełnił trzy niewymuszone błędy i oddał serwis do zera. 33-latek, serwując na mecz swojej szansy nie zmarnował i zameldował się w trzeciej rundzie.

Roberto Bautista-Agut (ESP) [15] - Kamil Majchrzak (POL): 6:3, 6:3