EBL: Anwil wygrał po dogrywce
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 26.03.2022, 19:55

Anwil Włocławek pokonał po dogrywce Twarde Pierniki Toruń 84:78. Włocławianie awansowali tym samym na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Spotkanie Anwilu z Twardymi Piernikami było bardzo ważne w kontekście ligowej tabeli. Gracze z Włocławka mogli doskoczyć do czołówki i zmniejszyć swoją stratę do lidera do jednego punktu. Torunianie byli z kolei na 6. miejscu i zwycięstwo mogło dać im dużo spokoju w kontekście gry w fazie play-off, ale mogło też pozwolić im zbliżyć się do Anwilu na dwa punkty.

Mecz lepiej rozpoczął się dla ekipy gości, która w pierwszej kwarcie zaprezentowała się bardzo solidnie i zasłużenie prowadziła 24:18. Torunianie nie zachwycali w ofensywie trafiając 45% rzutów z gry, ale byli bardzo efektywni w obronie. Niewielkie zmiany przyniosła druga część gry. Obie drużyny prezentowały się fatalnie w ataku i w całej kwarcie padło zaledwie 28 punktów. Minimalnie lepiej w tej statystyce wyglądali gospodarze, którzy urwali dwa punkty z przewagi rywali i do drugiej połowy meczu przystępowali z czteropunktowym deficytem.

Trzecia kwarta była już zdecydowanie lepsza zwłaszcza w przypadku miejscowych, którzy weszli na bardzo wysoki poziom i w pewnym momencie zanotowali serię punktową 13:0. Oznaczała to, że Anwil odskoczył od rywali na dziesięć punktów i wydawało się, że pójdą za ciosem i spokojnie to spotkanie wygrają. Goście zdołali się jednak pozbierać i jeszcze przed końcem trzeciej kwarty zniwelowali stratę do czterech punktów. Bardzo wyrównana była czwarta kwarta, której losy miały rozstrzygnąć rzuty osobiste w końcówce . Ostatecznie o wszystkim zadecydować musiała jednak dogrywka. W niej już znacznie lepsi byli faworyzowani gospodarze, którzy wygrali 84:78.

Anwil Włocławek pokonał ostatecznie Twarde Pierniki Toruń i awansował na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Włocławianie mają jeden punkt straty do Zastalu Zielona Góra, ale wciąż mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Gracze z Torunia pozostali natomiast na 6. pozycji.

Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 84:78 (18:24, 15:13, 26:18, 14:18, 11:5.d)

Anwil: Mathews 20, Bell 14, Dykes 14, Petrasek 14, Dimec 10, Nowakowski 8, Łączyński 2, Szewczyk 2

Twarde Pierniki: Cel 20, Amigo 14, Diduszko 14, Rogic 10, Eads 8, Manigat 8, Janczak 4