EBL: wygrana Astorii nad Spójnią po świetnym meczu

• Data publikacji: 26.03.2022, 20:57

W wieczornym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi zespół Astroii Bydgoszcz pokonał po emocjonującej końcówce PGE Spójnię Stargard 97:93. Wygrana pozwoliła gospodarzom awansować na 8. pozycję w ligowej tabeli.

Początek spotkania przebiegł pod znakiem dominacji bydgoszczan, którzy już po kilku minutach zdołali wypracować 9-punktowe prowadzenie, a pierwszą kwartę zakończyć wynikiem 27:21. Z kolei w drugiej odsłonie Astoria po raz pierwszy osiągnęła dwucyfrową przewagę, ale dzięki lepszej końcówce w wykonaniu gości Spójnia schodziła na przerwę przegrywając 39:45.

Po zmianie stron podopieczni Marka Łukomskiego wrzucili wyższy bieg i rozegrali fantastyczną trzecią kwartę, w której rzucili przeciwnikom aż 33 oczka. Prym w ataku przyjezdnych wiódł Kerron Johnson, który w pewnym momencie zdobył osiem kolejnych punktów, a na dziesięć minut przed końcem stargardzianie przegrywali już tylko 72:73. W decydującej odsłonie koszykarze Spójni cały czas wywierali presję na rywalach, ale pomimo zaciętej rywalizacji ani razu nie potrafili objąć prowadzenia. W samej końcówce drużyny dzieliły tylko dwa oczka, ale zawodnicy Astorii Bydgoszcz pewnie wykonywali rzuty wolne, dzięki czemu ostatecznie wygrali 97:93.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz — PGE Spójnia Stargard 97:93 (27:21, 18:18, 28:33, 24:21)

Astoria: Camphor 21, Washpun 21, Cavars 11, Herndon 11, Chyliński 8, Pluta 8, Zębski 7, Nizioł 5, Krasuski 5

Spójnia: Gilder 22, Steele 15, Śnieg 14, Johnson 14, Gray 9, Grudziński 9, Młynarski 7, Szmit 3