LPL: mistrzowie świata w formie; 3:1 dla EDward Gaming
Riot Games

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 27.03.2022, 16:58

W drugim dniu EDward Gaming pokonało FunPlus Phoenix 3:1. Obecni mistrzowie świata zaliczyli jedynie drobne potknięcia w grze przeciwko zwycięskiej drużynie z 2019 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że w FPX z tamtego składu ostał się jedynie Lwx. EDG zmierzy się teraz z Weibo Gaming w rundzie drugiej. Zapraszamy na podsumowanie drugiej serii pierwszej rundy chińskich play-offów.

Meiko Leona 0/1/10 0/2/5 Rakan Hang

W 4. minucie zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, a już chwilę później złapany został Xiaolaohu. Pierwszego i drugiego smoka przejęło EDG, które wraz z Heraldem zaczęło przejmować kontrolę nad mapą. Double killa na dolnej alei zdobył Flandre, a Scout sam wyeliminował Xiaolaohu. W 17. minucie mistrzowie świata zwyciężyli teamfight, aby następnie wygrać jeszcze jeden i zdobyć trzeciego smoka. FPX nie było w stanie odpowiedzieć. Scout i spółka zgarnęli darmowego Barona, a przed zgarnięciem Piekielnej Duszy upadł Jiejie. Rozpoczęło się oblężenie czerwonej bazy i chociaż Lwx zdołał pokonać kilku przeciwników, to pierwsza mapa zakończyła się przed 27. minutą.

Meiko Leona 0/7/4 1/1/17 Thresh Hang

FPX rozpoczęło drugą mapę od pokonania FlandreMeiko, a także od zdobycia pierwszego smoka. Przy Heraldzie natomiast, Feniksy zwyciężyły walkę tracąc Clida, który już wkrótce zapewnił swojej ekipie kolejną skrzydlatą bestię. EDG było mocno do tyłu, a przeciwnicy łapali świetne eliminacje. W 15. minucie złapany został będący sporym zagrożeniem Care, a nieco później na dolnej alei zginął Clid. Obecni mistrzowie świata zdołali przejąć czwartego na mapie smoka, a nawet podjęli Barona, którego Clid z łatwością ukradł. Górska Dusza w końcu wzmocniła czerwonych. Niebieska baza znalazła się pod ostrzałem, a gracze dzielnie jej bronili. EDG ponownie podjęło Barona i tym razem zdołało go zgarnąć, ale walka i ich baza były pod kontrolą FPX.

Świetną walkę zobaczyliśmy przy Starszym Smoku - zakończyła się ona triple killem dla Care'a i triple killem dla Scouta. Przy życiu pozostał jedynie Flandre, który był zajęty obroną swojej bazy. Wkrótce wzmocnienie zdawało się być w rękach Feniksów, ale Jiejie odważnie wskoczył w przeciwników i ukradł smoka. Zginął, ale gra została przedłużona. Trzeci w grze Baron trafił do ekipy Xiaolaohu i teraz już wystarczyła jedna walka w bazie EDG żeby wyrównać wynik.

Meiko Nautilius 0/3/7 0/1/5 Thresh Hang

Pierwsza krew trafiła do FPX, ale EDG od razu odpowiedziało dwoma eliminacjami. Wkrótce złapani zostali JiejieFlandre. Niebiescy wraz z Heraldem zniszczyli wieżę na topie i zgarnęli smoka, pokonując przy okazji Clida. Kolejna skrzydlata bestia trafiła do Feniksów, podobnie jak złoto za głowę Meiko. Natomiast przewagę w złocie utrzymywało ciągle EDward Gaming. Jednak niebiescy gracze dawali się wyłapywać, a Care ciągle stanowił spore zagrożenie. W 28. minucie Baron został podjęty przez Scouta i spółkę, i po zwyciężonej walce, zdobyli oni to wzmocnienie. Z pomocą umiejętności R Ryze'a wtargnęli też do czerwonej bazy i po jeszcze jednym wygranym starciu w 33. minucie, gra dobiegła końca

Meiko Sett 0/3/10 0/2/4 Leona Hang

Na początku Jiejie zginął z rąk Xiaolaohu, który chwilę później upadł na swojej linii. Gra była spokojna, FPX przejęło dwa pierwsze smoki, a EDG Heralda, chociaż Feniksy starały się o niego walczyć. Lwx został pokonany przez ScoutaVipera, których ekipa miała przewagę w złocie. Pojedyncze eliminacje, skrzydlate bestie i przeciwne wieże skutecznie zasilały budżet Flandre i spółki. FPX czasem łapało kille, ale wciąż pozostawało mocno w tyle i ta różnica była widoczna w starciach. W 27. minucie ekipa Clida zdołała przerwać przeciwnikom Barona, ale kilku graczy przepłaciło to życiem. Po następnej wymianie Baron wzmocnił niebieskich, którzy zyskali już około dziesięciotysięczną przewagę. Feniksy, których logo dominowało Worldsy 2019 nie mieli szans na wygraną z obecnymi mistrzami. Czerwony Nexus upadł w 30. minucie.