Volta a Catalunya: Higuita najlepszym kolarzem wyścigu!

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 27.03.2022, 15:33

Andrea Bagioli zwyciężył ostatni etap wyścigu Volta a Catalunya. Włoch zapewnił sobie wygraną na ostatnich metrach podczas sprinterskiego finiszu. Triumfatorem całych zawodów został Sergio Hiuguita, który w klasyfikacji generalnej okazał się minimalnie lepszy od Richarda Carapaza.

Etap przyjaźni wyścigu Volta Catalunya liczył 138 kilometrów, a cała trasa prowadziła przez ulice Barcelony. Profil całego odcinka był płaski z wyjątkiem kilku krótkich i niewymagających podjazdów. Wszystkie czynniki wskazywały, że sprinterzy powalczą o etapowe zwycięstwo.

Zgodnie z przypuszczeniami odcinek po Barcelonie nie toczył się w nadzwyczajnym tempie. Mimo kilku prób ataków, ten najgroźniejszy został zakończony na kilkanaście kilometrów przed metą. Wówczas peleton dogonił Stevena Kruijswijka oraz Quentin Pachera. Losy etapowego zwycięstwa rozstrzygnął sprinterski finisz, a tam najskuteczniejszy okazał się Włoch Andrea Bagioli.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany. Najlepszy w całym wyścigu okazał się Sergio Higuita, który wyprzedził Richarda Carapaza o 16 sekund. Podium uzpełnił Joao Almeida ze stratą 52 sekund do zwycięzcy wyścigu.