EBL: kolejne efektowne zwycięstwo Stali

• Data publikacji: 27.03.2022, 19:15

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze Argedu BM Stali Ostrów Wielkopolski. W meczu 27. kolejki pewnie wygrali 109:84 z Hydrotruckiem Radom, które gra o utrzymanie.

W niedzielę rozegrano tylko jedno spotkanie Energa Basket Ligi i faworyt był w nim zdecydowany. Stal Ostrów Wielkopolski wygrywa ostatnio pewnie mecz za meczem, często zdobywając ponad 100 punktów. Tym samym przed starciem z walczącym o utrzymanie Hydrotruckiem Radom, zadawano pytanie nie, czy ostrowianie wygrają, tylko czy rzucą rywalom "setkę"?

Koszykarze Igora Milicicia od samego początku zmierzali do dużej zdobyczy punktowej. Zdobywali punkty w prawie każdej akcji i rzucali celnie z dystansu. Po pięciu minutach Stal prowadziła już 20:12. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 35:20. Hydrotruck nie miał argumentów, szczególnie bez ostatnio najlepszego swojego zawodnika - Mike'a Moore'a. Tym samym jego strata wzrosła do ponad 20 oczek. Do przerwy ostrowianie pewnie wygrywali 56:35.

Zespół z Radomia rozegrał znakomicie trzecią kwartę, w której zdobył aż 30 punktów. Od stanu 41:61 goście zdobyli dziewięć kolejnych punktów. Po rzucie za trzy punkty Mike'a Davisa zniwelował stratę do najmniejszej od bardzo długiego czasu - 62:70. Stal jednak szybko odpowiedziała, wracając na swój najwyższy poziom i nie dała rozpędzić się rywalom. Po 30 minutach było 82:65.

Na początku czwartej części gry Stal odbudowała przewagę liczącą ponad 20 punktów. Ostatecznie gospodarze triumfowali 109:84, po raz kolejny przekraczając granicę stu punktów. To już 20. zwycięstwo ostrowian w tym sezonie i tym samym tylko o jedną wygraną ustępują Czarnym Słupsk. Koszykarze obydwu drużyn trafili po 17 rzutów za trzy punkty.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Hydrotruck Radom 109:84 (35:20, 21:15, 26:30, 27:19)

Stal: Young 19, Simmons 18, Palmer 16, Garbacz 14, Drechsel 14, Mokros 8, Florence 5, Kulig 4, Pluta 3, Wadowski 3, Andersson 3, Wojciechowski 2

Hydrotruck: Davis 18, Ostojić 18, Hill 12, Lewandowski 11, Ireland 8, Zalewski 8, Kraljewić 6, Dzierżak 3, Żmudżki 0, Wall 0, Zegzuła, Okrutny.