EBLK: Lublin i Polkowice blisko finału
Dawid Lis

• Data publikacji: 27.03.2022, 20:45

Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet wkraczają w decydującą fazę. Rozpoczęły się już półfinały, w których 2:0 prowadzą BC Polkowice i Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Pierwsze mecze 1/2 finału rozegrane zostały w halach dwóch najwyżej rozstawionych drużyn po sezonie zasadniczym. BC Polkowice rywalizuje z PolskąStrefąInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Zespół z Polkowic sięgnął po dwa pewne zwycięstwa i jest o jedną wygraną od awansu do finału. W pierwszym spotkaniu zespół gospodyń prawie przez cały czas utrzymywał kilka punktów przewagi. W czwartej kwarcie jeszcze odskoczył i wygrał 88:67. Drugie starcie było jeszcze bardziej jednostronne. Polkowiczanki w trzeciej kwarcie zanotowały wynik 24:5, a w całym meczu triumfowały 82:48. Erica Wheeler zdobyła 22 punkty.

Na prowadzeniu 2:0 w serii jest także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Drugi zespół sezonu zasadniczego dwukrotnie wygrał przed własną publicznością z trzecią VBW Arką Gdynia. Drużyna z Lublina już po kilku minutach zdobyła kilka punktów przewagi w pierwszym spotkaniu. Do przerwy prowadziła 38:26. Pszczółka triumfowała 68:54 pomimo zdobycia zaledwie sześciu punktów w czwartej kwarcie. W drugim meczu zwycięstwo gospodyń nie było tak wyraźne. Lublinianki odskoczyły dopiero w trzeciej kwarcie, a ostatecznie triumfowały 65:56. Double-double (26 punktów i 15 zbiórek) zanotowała Natasha Mack. Kolejne mecze w seriach, tym razem na innych parkietach, zostaną rozegrane w przyszły weekend.