WTA Miami: trzynaste zwycięstwo z rzędu Świątek, Polka w IV rundzie
Carine06/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 28.03.2022, 02:13

Iga Świątek (2. WTA) się nie zatrzymuje. Polka w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami pokonała Amerykankę Madison Brengle (59. WTA) 6:0, 6:3 odnosząc tym samym trzynaste kolejne zwycięstwo. W następnej rundzie rywalką naszej tenisistki będzie Coco Gauff (17. WTA).

Mecz od samego początku znajdował się pod całkowitą kontrolą Igi, która już w drugim gemie doprowadziła do pierwszego przełamania, wykorzystując trzeciego break-pointa. Następnie raszynianka potwierdziła przewagę przy własnym serwisie, kończąc gema na 3:0 kapitalną wymianą oraz forhendowym winnerem po crossie. W kolejnych odsłonach Polka nie zwalniała tempa i kontynuowała swoją dominację, wygrywając również trzy następne gemy i kończąc pierwszego seta wynikiem 6:0.

W drugiej części spotkania Amerykanka wreszcie nawiązała rywalizację, a po czterech gemach mieliśmy remis 2:2. Z kolei w piątej odsłonie dość niespodziewanie Brengle doprowadziła do podwójnej szansy na przełamanie, a następnie wykorzystała drugą piłkę i objęła prowadzenie w secie. Na szczęście ten stan nie utrzymał się zbyt długo, a Świątek już w następnym gemie po kapitalnej grze odrobiła straty, przełamując rywalkę do zera, co chwilę później potwierdziła przy własnym podaniu, również wygranym bez straty punktu. W ósmym gemie Polka kontynuowała skuteczną grę, doprowadzając do walki na przewagi, a następnie wykorzystała trzeciego break-pointa i objęła prowadzenie 5:3. W ostatnim gemie nasza tenisistka wykorzystała drugą piłkę meczową i zamknęła seta wynikiem 6:3 oraz całe spotkanie 2:0, zapewniając sobie awans do IV rundy turnieju. Tam na Polkę czeka już faworytka gospodarzy, Coco Gauff. Warto wspomnieć, że podczas meczu Iga Świątek miała 25 „winnerów”, przy ledwie czterech po stronie Madison Brengle.

Iga Świątek (POL) [2] — Madison Brengle (USA) 6:0, 6:3