LCS: Team Liquid liderem, TSM po raz pierwszy poza play-offami
Michal Konkol

• Data publikacji: 30.03.2022, 07:22

Po fantastycznym finiszu Team Liquid wyprzedzili Cloud9, zajmując pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym League Series Championship. Chmurki zakończyły rozgrywki dwiema porażkami, które zepchnęły je na drugie miejsce, przez co w ćwierćfinale ich rywalem będzie 100 Thieves. Do fazy posezonowej nie udało się awansować Dignitas, Counter Logic Gaming, Immortals oraz TSM, którzy nie znaleźli miejsca w play-offach po raz pierwszy w historii organizacji.

Olleh Nautilus 0/6/6 0/4/10 Thresh aphromoo

Pierwszy tie-breaker rozpoczął się bardzo spokojnie, a w pierwszych piętnastu minutach mieliśmy tylko jedną walkę na bocie, gdzie obie drużyny wykonały po jednym zabójstwie. Gracze woleli skupić się na obiektach neutralnych i w ten sposób pierwszy Herald trafił na konto GG, natomiast FlyQuest wzięli dwa pierwsze smoki. Mimo braku walk Golden Guardians mieli w piętnastej minucie aż 4,000 sztuk złota przewagi, dzięki zniszczeniu dwóch wież oraz kilku poziomów opancerzenia. Z kolei w 16. minucie GG dorzucili drugiego killa do swojej kolekcji, ale w odpowiedzi FLY pokonali piekielnego drake'a, co stawiało ich bardzo blisko duszy.

21. minuta to natomiast świetny teamfight na midzie w wykonaniu FlyQuest, którzy wygrali go czterech za jednego i zmniejszyli stratę w złocie do dwóch tysięcy. Trzy minuty później czerwony zespół zgarnął piekielną duszę, otrzymując wzmocnienie do końca gry. Mimo tego teamfight w 26. minucie został wygrany czterech za jednego przez Golden Guardians, co pozwoliło im odzyskać przewagę 4,000. Pięć minut później ekipy spotkały się na dolnej rzece, gdzie FLY po walce zdobyli Starszego Smoka, a chwilę później dodali również Barona Nashora. Z takimi wzmocnieniami drużyna rozpoczęła oblężenie bazy rywali i zrównała z ziemią inhibitory na midzie oraz bocie. Z kolei w 37. minucie FlyQuest wygrali decydującą walkę na bocie, po której zakończyli grę, spychając Golden Guardians na 6. miejsce.

aphromoo Tahm Kench 0/3/4 2/2/7 Nautilus Vulcan

Drugi tie-breaker był zdecydowanie bardziej jednostronny, a swoją przewagę Evli Geniuses pokazali już w piątej minucie, kiedy wchodząc do górnego lasu przeciwników, udało im się zdobyć trzy zabójstwa. Dwie minuty później Inspired zgarnął oceanicznego smoka, a jego zespół miał po swojej stronie 1,500 sztuk złota przewagi. W kolejnych minutach FlyQuest zdołali odpowiedzieć wymianą dwóch za jednego na midzie, ale w tym czasie Rift Heralda został pokonany przez leśnika EG. W szesnastej minucie Geniusze Zła wygrali walkę na bocie trzech za zero, po której zniszczyli wieżę i powiększyli różnicę do 3,000. Z kolei dwie minuty później było już 10:2 w killach, a przewaga przekroczyła cztery tysiące sztuk złota.

W następnych minutach Evil Geniuses sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie, niszcząc kolejne struktury, a także zabijając drugiego oraz trzeciego drake'a. Natomiast w 27. minucie drużyna wzięła Barona Nashora, uzyskując 7,000 przewagi. Dwie minuty później ekipa zniszczyła dwa inhibitory, a następnie wygrała teamfight i zakończyła spotkanie, zapewniając sobie czwartej miejsce na koniec sezonu zasadniczego.