Podsumowanie lig: zwycięstwo Gran Canarii w derbach

• Data publikacji: 28.03.2022, 11:12

Trwają rozgrywki w najlepszych europejskich ligach koszykarskich. W Hiszpanii w jednym z ciekawszych spotkań 26. kolejki Gran Canaria wygrała w derbach 89:77 z Lenovo Teneryfa.

Liga hiszpańska

Mecze derbowe zawsze zapowiadają się ciekawie. Tak było także w przypadku derbów Wysp Kanaryjskich. Gran Canaria podejmowała wyżej notowane Lenovo Teneryfa. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 44:41 dla gości. Koszykarze Gran Canarii świetnie rozegrali końcówkę trzeciej kwarty. Od stanu 58:55 zdobyli kolejnych osiem punktów i wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Później utrzymali przewagę i wygrali 89:77. AJ Slaughter zdobył 12 punktów, a Aleksander Balcerowski zanotował dwa oczka. Zespół Porfiro Fisaca zajmuje w tabeli 9. miejsce ze stratą zwycięstwa do strefy play-off.

Problemy z utrzymaniem może mieć Casademont Saragossa. Ekipa z Andaluzji wyraźnie przegrała 56:78 z Heredą San Pablo Burgos. Tym samym aż pięć zespołów ma na swoim koncie osiem wygranych. Oprócz Saragossy i Burgos są to Andora, Fuenlabrada i Obradoiro. Drużyny te wyprzedzają jedynie Real Betis. Adam Waczyński w 21 minut zdobył siedem punktów.

Hitem kolejki były derby Katalonii. Czwarty w tabeli Joventut Badalona podejmował lidera z Barcelony. Gospodarze niespodziewanie prowadzili prawie przez całe spotkanie. Osłabiona Barca nie była w stanie odpowiedzieć na dobrą grę rywali, którzy wygrali 83:72. Ciekawie było także w Murcji, gdzie UCAM minimalnie przegrał 71:72 w Walencją. Dla zwycięzców mecz zakończył się niestety złamaniem ręki przez Klemena Prepelicia.

Liga niemiecka

Ostatnie miejsce w tabeli zajmują Fraport Skyliners. Zespół ten przegrał w ramach 27. kolejki 58:61 z ratiopharmem Ulm. Marcel Ponitka zdobył dwa punkty w 25 minut. Porażkę poniósł także EWE Oldenburg, ale jest nad strefą spadkową z przewagą trzech zwycięstw nad Frankfurtem i Giessen. Zespół z Oldenburga przegrał właśnie z JobStairs Giessen 75:88. Michał Michalak zdobył 11 punktów.

Liga włoska

Coraz dalej od fazy play-off jest NutriBullet Treviso, które przegrało 67:74 z ostatnią w tabeli Vanoli Basket Cremoną.

Liga francuska

W środku tygodnia w ramach 24. kolejki LNB spotkały się drużyny z Polakami w składzie. Le Portel przegrało 95:111 z Gravelines-Dunkierka. Lepszą zdobycz punktową zanotował jednak Mathieu Wojciechowski, który rzucił 11 punktów. Oczko mniej zdobył Dominik Olejniczak, ale to jego zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa i zajmuje 10. miejsce ze stratą dwóch wygranych do strefy play-off.