EBL: kapitalna gra i wygrana Kinga nad Treflem
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 28.03.2022, 20:05

W ostatnim spotkaniu 27. kolejki Energa Basket Ligi drużyna Kinga Szczecin zdeklasowała Trefl Sopot 98:73 i powróciła do pierwszej ósemki ligowej tabeli. Gospodarze prowadzili od samego początku, w pełni kontrolując ten mecz.

Starcie od samego początku wyraźnie należało do szczecinian, którzy po ośmiu minutach mieli po swojej stronie dwucyfrową przewagę nad rywalami. Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego prezentowali bardzo dobrą grę w defensywie, co sprawiło, że na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony prowadzili aż 23:10. W drugiej kwarcie przewaga Kinga wzrosła do 17 oczek, a zespół do świetnej obrony dołożył skuteczną egzekucję zagrywek w ataku, dzięki czemu na przerwę schodził przy prowadzeniu 52:39.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga gospodarzy coraz bardziej się zwiększała. W połowie trzeciej kwarty strata Trefla wynosiła już 20 punktów, ale serial punktowy 12:3 dla przyjezdnych sprawił, że na chwilę podopieczni Marcina Stefańskiego uwierzyli w końcowy sukces. Wtedy jednak na przełomie trzeciej oraz czwartej odsłony koszykarze Kinga odpowiedzieli serialem 17:2, który definitywnie odebrał nadzieje gościom i rozstrzygnął wynik meczu. Ostatecznie King Szczecin pokonał Trefl Sopot 98:73, dzięki czemu ekipa powróciła do pierwszej ósemki w ligowej tabeli.

King Szczecin — Trefl Sopot 98:73 (26:17, 26:22, 24:21, 22:13)

King: Threatt 20, Richardson 16, Dorsey-Walker 14, Borowski 13, Davis 8, Langevine 7, Kikowski 6, Schenk 6, Kroczak 5, Matczak 3, Bartosz

Trefl: Franke 18, Leończyk 12, Warner 9, Kolenda 8, Gruszecki 7, Davis 6, Szlachetka 5, Dorsey 3, Ziółkowski 3, Sharma 2