EBL: łatwa wygrana Startu Lublin z MKS-em Dąbrowa Gónicza

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 28.03.2022, 21:20

W zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi Pszczółka Start Lublin podejmował MKS Dąbrowa Górnicza. Choć żadna z tych ekip nie ma już szans na wskoczenie do czołowej ósemki dającej prawo gry w play-offach, to żadna z nich nie miała jeszcze pewnego utrzymania przed dzisiejszym spotkaniem. Start Lublin pewnie pokonał MKS we własnej hali, czym odskoczył na trzy punkty od ostatniej drużyny i mając jeszcze jeden mecz mniej, zapewnił sobie ligowy byt na przyszły sezon.

Mecz od prowadzenia rozpoczęli goście, jednak szybko odpowiedzieli na to gospodarze. W pewnym momencie Start miał nawet pięć punktów więcej od rywala. Końcówka pierwszej odsłony to jednak dobra postawa MKS-u, który zanotował serial punktowy 9:0 i wygrał tę kwartę 16:12. W drugiej kwarcie goście minimalnie powiększyli swoje prowadzenie, ale wtedy do głosu doszli lokalni. Ze stanu 20:16 dla gości szybko zrobiło się 25:20 na korzyść Startu, a to był tylko początek budowania przewagi w wykonaniu Startu. Chwilę później było już 33:23, ale do połowy spotkania wynik zbliżył się do remisu, a po dwudziestu minutach gry było 37:31. 10-punktową przewagę w drugiej kwarcie gospodarze zapewnili sobie dzięki dobrej skuteczności z akcji, ta była na poziomie 64,7%.

Po przerwie Start Lublin wyszedł nastawiony na powiększanie swojej przewagi możliwie jak najszybciej. Drugą połowę podopieczni Tane Spaseva rozpoczęli od serii punktowej 14:6 i mieli już 14 oczek więcej od rywala. Gospodarze nie zwalniali tempa i kontynuowali dobrą grę systematycznie powiększając swoją przewagę. W końcówce odsłony i po 30 minutach gry było 61:49 dla Startu Lublin. 12-punktowa przewaga pozwoliła drużynie z lubelszczyzny na konrolowanie przebiegu gry w czwartej kwarcie. MKS minimalnie zmniejszył swoją stratę w końcówce, ale ostatecznie to Start wyszedł górą ze starcia w Lublinie, pokonując drużynę z Dąbrowy Górniczej 77:68.

Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 77:68 (12:16, 25:15, 24:18, 16:19)

Start Lublin: Wilson 20, Taylor 16, Melvin 14, Dziemba 12, Scott 6, Szymański 6, Jeszke 3, Pelczar 0, Walker 0, Kostrzewski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Fenner 19, Lewis 18, Brenk 9, Czujkowski 8, Sobin 6, Małgorzaciak 5, Motylewski 2, Sitnik 1, Rajewicz 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.