Piłka nożna - el. MŚ: jedziemy do Kataru!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 29.03.2022, 22:43

Mecz barażowy o awans na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwecji zakończył się zwycięstwem Polaków i to właśnie my pojedziemy rywalizować o najważniejsze cele na Bliski Wschód. Po golach Lewandowskiego i Zielińskiego padł wynik 2:0.

W rankingu FIFA Polacy są na 28. miejscu, zaś Szwedzi na 17. lokacie. Na korzyść naszej kadry z pewnością przemawiał zaś fakt, że mecz odbywał się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Mecz od samego początku był bardzo dynamiczny, co mogło zaskakiwać  biorąc pod uwagę, o jak wielką stawkę toczyła się gra. Pełno było gry typy "akcja za akcję" i obaj bramkarze z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Pierwsze 45 minut zakończyło się jednak bezbramkowym remisem.

Drugie 45 minut rozpoczęło się fantastycznie dla Polaków. W 50. minucie rzut karny na bramkę bardzo pewnie zamienił nasz kapitan Robert Lewandowski. Sytuacja ta zdecydowanie pobudziła Szwedów, którzy z wielką determinacją zaczęli napierać na polską bramkę. "Biało-Czerwona" obrona spisywała się jednak bez zarzutu. W 72. minucie Polacy zdobyli drugie trafienie, choć nic tego nie zapowiadało. Piotr Zieliński wykorzystał katastrofalny błąd szwedzkiego defensora i nie dał najmniejszych szans na interwencję Robinowi Olsenowi. Chwilę później Olsen fenomenalnie obronił główkę Zielińskiego. Szwedzi próbowali zdobyć jeszcze kontaktowe trafienie, ale sztuka ta już im się nie udała i to Polacy, dzięki zwycięstwu 2:0, awansowali na mundial.

Polska – Szwecja 2:0 (0:0)

Bramki: 50' Lewandowski (k.), 72' Zieliński

Polska: Szczęsny - Bielik, Bednarek, Glik - Cash, Góralski (46' Krychowiak), Moder, Bereszyński - Zieliński (89' Buksa), Szymański - Lewandowski

Szwecja: Olsen - Augustinsson, Danielson (80' Ibrahimović) Lindelof, Kraft - Kulusevski, Karlstrom (67' Svenberg), Olsson (80' Karlsson), Forsberg - Isak, Quaison (67' Elanga)

Żółte kartki: 38' Góralski, 52' Moder, 77' Lewndowski, 81' Bielik - 81' Isak, 90+2' Kulusevski

Sędzia: Daniele Orsato