Lotto Ekstraklasa: derbowy pogrom w wykonaniu KGHM Zagłębia

• Data publikacji: 14.09.2018, 20:03

Ósmą kolejkę Lotto Ekstraklasy zainaugurowano na stadionie w Lubinie, gdzie KGHM Zagłębie w meczu derbowym podejmowało Śląsk Wrocław. Popularni "Miedziowi" zdeklasowali gości wygrywając aż 4:0.

Początek spotkania i kolejne minuty nie wskazywały wcale na tak wysokie zwycięstwo gospodarzy. To nawet wrocławianie starali się więcej robić w ataku, ale brakowało zimnej krwi i skutecznego wykończenia. W 19. minucie strzał Mateusza Cholewiaka z ostrego kąta obronił Dominik Hładun, a sześć minut potem w podobnej sytuacji odbił strzał Marcina Robaka. Piłkarzom trenera Mariusza Lewandowskiego brakowało przede wszystkim celności i gdy wydawało się, że do przerwy gole nie padną, to w 40. minucie, bezpośrednio z rzutu rożnego, wynik otworzył Filip Starzyński. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy lubinianie zadali drugi cios. Po ładnej akcji Starzyńskiego i Filipa Jagiełły, ten drugi strzałem między nogami bezradnego Jakuba Słowika podwyższył na 2:0.

Drugą część gry znów lepiej rozpoczęli goście, ale wszystko się posypało w 57. minucie, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Cholewiak. Z biegiem czasu KGHM Zagłębie zaczęło przejmować kontrolę nad tym co się dzieje na boisku. W 84. minucie, z narożnika piłkę dogrywał Starzyński, a stojący przy słupku Robak tak niefortunnie odbił futbolówkę, że pokonał własnego bramkarza. Nie od dziś wiadomo, że pobyt napastnika we własnej szesnastce rodzi same nieszczęścia. Tak było i tym razem. Jednak to nie był jeszcze koniec strzelania w Lubinie. W 88. minucie, rezerwowy Dawid Pakulski, który kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie ustalił wynik tego spotkania. Piłka w zamieszaniu trafiła do młodego zawodnika, a ten z okolic linii pola karnego uderzył niemal w samo okienko.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)

Bramki: Starzyński (40'), Jagiełło (45'), Robak (84' s.), Pakulski (88')

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun - Tosik, Guldan, Balić, Dziwniel - Bohar (87 Pakulski), Jagiełło (71 Poręba), Matuszczyk, Starzyński (89 Slisz), Pawłowski - Tuszyński.

Śląsk Wrocław: Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Broź - Ahmadzadeh (46 Augusto), Łabojko (63 Radecki), Chrapek (79 Łuczak), Pich, Cholewiak- Robak.

Żółte kartki: Balić, Tosik - Robak, Cholewiak, Celeban.

Czerwona kartka: Mateusz Cholewiak (57. minuta, Śląsk, za drugą żółtą).

Sędziował: Szymon Marciniak