ATP Miami: świetna gra Hurkacza, Polak w ćwierćfinale

• Data publikacji: 30.03.2022, 01:37

Hubert Hurkacz (10. ATP) po świetnej grze pokonał Lloyda Harrisa (44. ATP) 7:6(3), 6:2 w czwartej rundzie turnieju ATP 1000 w Miami. Pierwszy set był jeszcze bardzo wyrównany, ale w drugiej części meczu Polak nie dał rywalowi najmniejszych szans. W ćwierćfinale rywalem naszego tenisisty będzie Daniił Miedwiediew (1. ATP).

Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej dominacji zawodników serwujących, przez co pierwsze sześć gemów zamknęło się w zaledwie 15 minut. Dopiero w siódmej odsłonie mieliśmy przyjemność oglądać bardziej zaciętą rywalizację, a w ciężkim położeniu znalazł się Hubert, który musiał bronić dwóch break-pointów. Na szczęście wrocławianinowi udało się wybronić i utrzymać podanie, wychodząc na prowadzenie 4:3. Następnie tenisiści powrócili do przewagi we własnych gemach, co ostatecznie doprowadziło ich do tie-breaka. W nim rywalizacja również była niesamowicie wyrównana, ale po pięciu piłkach to Lloyd prowadził 3:2 z przewagą mini-breaka. Od tego momentu Hurkacz wszedł jednak na wyższy poziom i wygrał pięć następnych piłek, zamykając seta wynikiem 7:6(3).

Druga część meczu rozpoczęła się od szansy na przełamanie dla Polaka już w pierwszym gemie, ale Harris skutecznie się obronił i utrzymał serwis. Następnie Południowoafrykańczyk sam przeszedł do ofensywy i niestety wykorzystał drugiego z break-pointów, obejmując prowadzenie 2:0. Na szczęście Hubert nie podłamał się i już w trzecim gemie zdołał odrobić straty, a jego rywal po zakończeniu gema poprosił o przerwę medyczną związaną z bólem pleców. Po wznowieniu gry nasz tenisista kontynuował dobrą passę i po utrzymaniu podania ponownie przełamał przeciwnika, wychodząc na prowadzenie 3:2. W szóstym gemie Polak prowadził 40:0 i w ostatnim punkcie nieco zabawił się z Lloydem, odbijając piłkę za plecami, a następnie wygrywając wymianę oraz całego gema. Zrezygnowany Harris nie podjął już w tym spotkaniu walki i przegrał dwie następne odsłony, a także całego seta 2:6. Tym samym Hubert Hurkacz zapewnił sobie awans do ćwierćfinału turnieju, w którym zmierzy się z wiceliderem światowego rankingu tenisistów, Daniiłem Miedwiediewem.

Hubert Hurkacz (POL) [8] — Lloyd Harris (RPA) 7:6(3), 6:2