NHL: zwycięstwo Lightning po dogrywce z Hurricanes

• Data publikacji: 30.03.2022, 11:17

Za nami kolejne trzy dni rozgrywek ligi NHL. W jednym z najciekawszych meczów Tampa Bay Lightning wygrała po dogrywce 4:3 z Carolina Hurricanes.

Niedziela/poniedziałek

Strzelecki popis przed własną publicznością dali Pittsburgh Penguins. Wygrali bowiem aż 11:2 z Detroit Red Wings. W połowie drugiej tercji było już 6:0 dla gospodarzy, którzy dominowali przez całe spotkanie. Hat-tricka zanotował Jewgienij Małkin. Znacznie bardziej wyrównany był mecz w Nowym Jorku. Rangers dopiero po dogrywce wygrali 5:4 z Buffalo Sabres. Zwycięskie trafienie strzelił K'Andre Miller.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1:4
New York Rangers - Buffalo Sabres 5:4 (po dogrywce)
Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 11:2
Nashville Predators - Philadelphia Flyers 5:4
Minnesota Wild - Colorado Avalanche 3:2 (po dogrywce)
Winnipeg Jets - Arizona Coyotes 2:1 (po dogrywce)
Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 5:2
New Jersey Devils - Montreal Canadiens 3:2 (po rzutach karnych)

Poniedziałek/wtorek

Sabres przegrali dzień wcześniej z Rangers, a ich kolejne spotkanie z Chicago Blackhawks również było emocjonujące. Na początku drugiej tercji zespół z Chicago prowadził już 4:0. Szable wyrównały, strzelając cztery kolejne gole. Blackhawks wrócili na prowadzenie, ale końcówka należała do gości. Na 5:5 trafił Alex Tuch. Na 12 sekund przed końcem w przewadze decydującą bramkę zdobył Tage Thompson.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 1:6
St. Louis Blues - Vancouver Canucks 4:1
Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 5:6
Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 6:1
Los Angeles - Seattle Kraken 1:6

Wtorek/środa

Carolina Hurricanes przystępowali do meczu w Tampie w bardzo dobrych nastrojach, gdyż pewnie pokonali Washington Capitals. Wiceliderzy Konferencji Wschodniej zmierzyli się z czwartą ekipą tej części tabeli - Lightning. To goście trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Po 60 minutach był remis 3:3 i doszło do dogrywki. W dodatkowym czasie gry zwycięskiego gola dla Tampy zdobył Steven Stamkos. Na prowadzeniu na Wschodzie umocnili się Florida Panthers. Pokonali 7:4 z Montreal Canadiens.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 4:6
Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 4:3 (po dogrywce)
Florida Panthers - Montreal Canadiens 7:4
Pittsburgh Penguins - New York Rangers 2:3
Columbus Blue Jackets - New York Islanders 3:4
Nashville Predators - Ottawa Senators 4:1
Minnesota Wild - Philadelphia Flyers 4:1
Calgary Flames - Colorado Avalanche 1:2