Bundesliga: Borussia lepsza od Eintrachtu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.09.2018, 22:58

W pierwszym meczu 3. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund na własnym stadionie okazała się lepsza od Eintrachtu Frankfurt. Drużyna Łukasza Piszczka triumfowała 3:1, a Polak rozegrał cały mecz.

Od początku Borussia próbowała narzucić swój rytm gry. To piłkarze Luciena Favre'a dłużej utrzymywali się przy piłce. Jednak pierwsze poważne zagrożenie miało miejsce pod bramką Romana Burki. Bramkarz gospodarzy popisał się dobrą interwencją przy strzale Filipa Kosticia.

Eintracht został zepchnięty do defensywy, ale robił to dobrze i nie pozwalał na za dużo piłkarzom Borussii. Trwało to jednak do 36. minuty. Właśnie wtedy Eintracht popełnił poważny błąd, a bezlitośnie wykorzystała go Borussia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Diallo, a le piłkę odbił Trapp. Na jego nieszczęście trafiła ona pod nogi Diallo, który dał Dortmundczykom prowadzenie.

Drużyna z Frankfurtu próbowała wyrównać jeszcze przed przerwą, ale do szatni schodziła z niekorzystnym wynikiem.

W drugiej części spotkania Eintracht dążył do wyrównania i udało mu się to. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Haller, który wykorzystał dośrodkowanie da Costy.

Radość Eintrachtu nie trwała zbyt długo. Cztery minuty później na prowadzenie ponownie wyszła Borussia. Stało się to za sprawa bramki zdobytej przez Mariusa Wolfa. Niemiec świetnie poradził sobie z przyjęciem piłki zagrywanej od Sancho i nie dał szans bramkarzowi.

W następnej minucie do bramki trafił Luka Jović, ale gol nie został uznany, gdyż był on na spalonym. Dortmundczycy zadali decydujący cios w 88. minucie. Wynik spotkania ustalił Paco Alcacer, który bez problemów pokonał Trappa. Asystę ponownie zaliczył Sancho.

Borussia dzięki temu zwycięstwu przesunęła się na pozycję lidera Bundesligi, ale ten mecz był pierwszym w 3. kolejce. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie i zaliczył przeciętny występ.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (1:0)

Bramki: Diallo (36'), Wolf (72'), Alcacer (88') - Haller (68')

Borussia: Bürki – Piszczek, Akanji, Diallo, Schmelzer – Delaney (Witsel 69'), Dahoud - Wolf, Reus (c), Bruun Larsen (Sancho 58') - Philipp (Alcacer 67')

Eintracht: Trapp – da Costa, Abraham (c), Falette, N'Dicka – Torro (Müller 84'), Fernandes (Jovic 64') – Gacinovic, Fabian (de Guzman 64'), Kostic – Haller

Kartki: Kostić