LFL: Team BDS Academy pokonali Karmine Corp
Michal Konkol

• Data publikacji: 31.03.2022, 13:26

Team BDS Academy zaskoczyli wszystkich i we wczorajszym półfinale ligi LFL pokonali faworyzowane Karmine Corp 3:1. Tym samym zespół Agresivoo oraz Erdote zapewnił sobie awans do finału rozgrywek, w którym ich rywalem będzie LDLC OL. Starcie rozpocznie się już dzisiaj (31 marca) o godzinie 18:00.

Erdote Thresh 1/4/9 2/6/10 Nautilus Hantera

Seria rozpoczęła się od udanej akcji Karmine Corp, którzy w siódmej minucie złapali Ahri, a następnie pokonali górskiego drake'a. Chwilę później było już 2:0 dla KC, po tym, jak killa na bocie zdobył Rekkles. Dziewiąta minuta to z kolei dobra odpowiedź BDS.A, którzy zabili dwójkę rywali, ale za to oddali Rift Heralda. W 12. minucie Crownshot skradł podniebnego smoka "supermegarakietą śmierci", ale powstały teamfight poszedł po myśli Karmine Corp, którzy zgarnęli kilka zabójstw i powiększyli przewagę do 5,000. Sześć minut później Team BDS Academy udało się zdobyć jednego killa, ale to przeciwnicy wzięli piekielnego drake'a. Z kolei w 21. minucie KC wygrali walkę trzech za dwóch, ale nie byli w stanie skończyć Nashora po teleporcie od Agresivoo.

Trzy minuty później BDS.A zabili swojego drugiego smoka, ale w odpowiedzi Karmine Corp pokonali Barona Nashora. Następnie zespół wykorzystał wzmocnienie do zniszczenia inhibitora na górnej alei, powiększając przewagę do 10,000, po czym dokonał resetu i zajął się piekielnym drakiem. Z kolei w 31. minucie Team BDS Academy zaskoczyli rywali, wygrywając walkę na górnej rzece, po której różnica w złocie zmniejszyła się do siedmiu tysięcy. Cztery minuty później drużyna dwójki Polaków zgarnęła trzeciego smoka, a chwilę później wygrała teamfight na górnej alei i wzięła Barona Nashora. Wtedy jednak Karmine Corp wygrali niesamowitą walkę na midzie, po której weszli do bazy BDS.A i zakończyli mecz.

Hantera Rakan 1/5/12 1/5/5 Tahm Kench Erdote

Druga mapa rozpoczęła się od świetnej akcji Team BDS Academy na środkowej alei, która już w szóstej minucie przyniosła im dwa zabójstwa. Ledwie dwie minuty później Agresivoo wykonała solo zabójstwo na Cabochardzie i choć został później pokonany przez Hanterę, to jego drużyna i tak prowadziła 3:1, mając 1,000 sztuk złota przewagi. W kolejnych minutach BDS.A przełożyli prowadzenie na obiekty neutralne, zdobywając dwa pierwsze smoki oraz Rift Heralda, a w 20. minucie ich przewaga wynosiła 2,500. Trzy minuty później Team BDS Academy wzięli trzeciego drake'a, a ich prewaga wzrosła w tym czasie do czterech tysięcy, stawiając ich w bardzo komfortowej sytuacji.

Chwilę później Karmine Corp zdołali wygrać walkę na midzie dwóch za jednego, ale rywale i tak zrobili Barona po powrocie na mapę. W odpowiedzi KC zgarnęli hextechowego smoka, powstrzymując duszę u przeciwników, a następnie dorzucili dwa zabójstwa i zmniejszyli stratę do niecałych trzech tysięcy. Z kolei w 34. minucie Karmine Corp wygrali teamfight na midzie pięciu za czterech i pokonali kolejnego drake'a. Zaraz potem fatalny błąd popełnił Sheo, który zginął w lesie KC, co pozwoliło im zabić Nashora. Oblężenie nie okazało się jednak udane, ponieważ BDS.A wygrali walkę na bocie i powstrzymali całą akcję. Ledwie minutę później Team BDS Academy pokonali rywali w dolnym lesie i zakończyli spotkanie, wyrównując stan serii.

Team BDS Academy vs Kamine Corp — 2:1

Agresivoo Camille 2/5/7 2/4/2 Tryndamere Cabochard
Sheo Volibear 2/0/5 0/3/3 Viego 113
Xico Viktor 6/0/1 2/1/3 Ryze SAKEN
Crownshot Aphelios 1/0/3 2/1/2 Jinx Rekkles
Erdote Thresh 0/1/4 0/2/3 Nautilus Hantera

Trzecia mapa rozpoczęła się od fatalnej akcji Karmine Corp, która w czwartej minucie zakończyła się śmiercią Ryze'a. Cztery minuty później BDS.A zgarnęli hextechowego smoka, a chwilę później dorzucili również Rift Heralda. Z kolei w dziewiątej minucie KC odpowiedzieli, zdobywając zabójstwo przeciwko Camille, co pozwoliło drużynie uzyskać 1,500 sztuk złota przewagi. W kolejnych minutach Team BDS Academy zaczęli jednak wygrywać wymiany na topie oraz bocie, a także wzięli drugiego drake'a. Następnie zespół dwójki Polaków zrobił drugiego Heralda oraz trzeciego smoka i w 18. minucie znalazł się w bardzo komfortowej sytuacji, prowadząc 5:3, choć stan złota pozostawał idealnie równy.

Trzy minuty później BDS.A pokonali Barona Nashora, a po resecie ruszyli na dolną rzekę. Tam ekipa całkowicie zdeklasowała rywali w teamfightcie, wygrywając go trzech za zero, a także zdobyła piekielną duszę. Zaraz potem formacja wykorzystała oba wzmocnienie i weszła do bazy przeciwników i w 24. minucie zakończyła mecz, obejmując prowadzenie w serii 2:1.

Team BDS Academy vs Karmine Corp — 3:1

Agresivoo Sion 2/2/10 2/5/1 Gwen Cabochard
Sheo Lee Sin 2/2/9 2/7/2 Viego 113
Xico Ahri 5/1/8 1/3/3 LeBlanc SAKEN
Crownshot Aphelios 8/0/7 1/1/4 Jinx Rekkles
Erdote Thresh 3/1/13 0/4/4 Nautilus Hantera

Ostatnia mapa rozpoczęła się od fatalnej decyzji 113, który został pokonany już w drugiej minucie, co dało rywalom 500 sztuk złota przewagi na starcie. Trzy minuty później Team BDS Academy prowadzili już 2:0, gdy w walce 2 vs 2 na dolnej alei zabójstwo wykonał Crownshot. Z kolei w siódmej minucie formacja z dwójką Polaków zdobyła dwa kolejne kille we własnej dżungli, powiększając swoją przewagę do dwóch tysięcy sztuk złota. Minutę później BDS.A dorzucili kolejne zabójstwo oraz Rift Heralda na konto, na co Karmine Corp odpowiedzieli oceanicznym smokiem. Natomiast w 14. minucie różnica w złocie dobiła do 3,000 po tym, jak niebieska drużyna zniszczyła pierwszą wieżę oraz zgarnęła szóstego killa.

W kolejnych minutach Team BDS Academy wzięli drugiego Heralda, a także piekielnego drake'a, by następnie doprowadzić do teamfightu na midzie wygranego trzech za dwóch. W dwudziestej minucie Crownshot zrobił podwójne zabójstwo na środkowej alei, które umożliwiło zespołowi pokonanie drugiego smoka, a drużyna prowadziła już 11:2. W kolejnych minutach BDS.A kontrolowali rozgrywkę i bez większych problemów zdobyli trzeciego drake'a oraz Barona Nashora. Wraz ze wzmocnieniem ekipa zniszczyła inhibitory na bocie oraz midzie, a przed resetem zapewniła sobie podniebną duszę. Po powrocie na mapę BDS zrównali z ziemią inhibitor na topie, po czym zgarnęli Nashora i rozpoczęli decydujące oblężenie. W ostatniej walce Karmine Corp nie mieli żadnych szans i ostatecznie ulegli w 35. minucie.