Liga Mistrzów CEV: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 30.03.2022, 18:45

Wielkie siatkarskie emocje z udziałem Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czas zacząć! Polskie ekipy już dziś zmierzą się w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów CEV. Początek naszej relacji LIVE o godzinie 20:00. Zapraszamy!

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)

Sir Safety Perugia - Trentino Volley 2:3 (23:25, 25:19, 23:25, 30:28, 12:15)

Relacja na żywo

Serdecznie dziękujemy za wspólne śledzenie siatkarskiej Ligi Mistrzów i zapraszamy na mecze rewanżowe!

To koniec siatkarskich emocji dzisiejszego wieczoru. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino, to te drużyny są w tym momencie bliżej wielkiego finału. Czyżby szykowała się powtórka sprzed roku? Tego dowiemy się już 7 kwietnia.

Mogli skończyć ten mecz w czwartym secie, ale kończą teraz i to w świetnym stylu! 15:12 w tie-breaku i to Trentino zmierza po kolejny finał Ligi Mistrzów.

Już chyba nie dadzą sobie tego wyrwać siatkarze Trentino! Świetne popisy Kazijskiego i Michieletto i kilka piłek meczowych (11:14).

Allesandro Micheletto! Fantastyczna obrona młodego przyjmującego, zwieńczona udanym atakiem Kazijskiego. 10:7 dla Itas Trentino.

Ramię w ramię szły oba zespoły, ale to Trentino jako pierwsze próbuje odskoczyć rywalom. Lisinac ze środka i niezawodny Michieletto na lewym skrzydle. 7:5 dla gości z Trydentu.

Było szybkie zwycięstwo ZAKSY z Jastrzębiem, to teraz mamy długie i stojące na wysokim poziomie wyrównane starcie we Włoszech. Rozpoczynamy tie-breaka!

Ależ fantastyczną walkę oba zespoły zafundowały nam w końcówce czwartego seta! Wilfredo Leon nie zawiódł w decydujących piłkach i Perugia ostatkiem sił wyszarpała zwycięstwo 30:28. Tym samym wszystko rozstrzygnie się w tie-breaku!

To będzie walka do ostatniej piłki! Perugia wyrównuje wynik po uderzeniu Sole (22:22).

Ależ to zrobił Matej Kazijski! Perfekcyjne ominięcie bloku przez bułgarskiego zawodnika. Do tego Lisinac nie zawodzi na środku i mamy 20:18 dla gości.

Goni jeszcze Perugia, która po efektownym bloku doprowadza do remisu (18:18).

Mocne serwisy Wilfredo to chyba za mało żeby zatrzymać rozpędzone Trentino. Świetnie czytają grę rywali zeszłoroczni finaliści i po autowym ataku Andersona prowadzą 17:15.

I wywołany Leon odpowiada na krytykę aż trzema asami serwisowymi z rzędu! Świetna seria Polaka i dwupunktowe prowadzenie Perugii (14:12).

Męczy się dzisiaj Wilfredo Leon zarówno w ataku, jak i na zagrywce, ale tym razem uderza skutecznie, dając swojej ekipie remis (10:10).

Szybko w czwartej odsłonie zaczynają dominować siatkarze Trentino. Kolejny świetny atak Michieletto i 5:2 dla gości.

Mamy powtórkę z pierwszej partii. Fantastyczna gra Trentino w końcówce i to goście wychodzą na prowadzenie 2:1 w cały meczu.

Michieletto się nie myli, a potrójny blok zatrzymuje mocny atak Andersona. 22:22 i szykuje nam się zacięta końcówka!

Jak w kalejdoskopie! Perugia odzyskuje prowadzenie, a Kazijski myli się w bardzo ważnym momencie. Na tablicy 21:19 i czas dla trenera Lorenzettiego.

To może się podobać! Fantastyczna długa akcja pełna fenomenalnych obron, którą Lisinac kończy ze środka. W szeregach gospodarzy myli się natomiast Leon i mamy zmianę na prowadzeniu (18:19).

Cały czas zacięte widowisko fundują nam oba zespoły. W szeregach gości Sbertoli coraz częściej uruchamia Alessandro Michieletto, który odpłaca się kolejnymi punktami i mamy remis (15:15).

I znów mogliśmy oglądać fragment wyrównanej gry punkt za punkt, jednak teraz to zdobywcy Pucharu Włoch zaznaczają swoją obecność na boisku. Świetny atak Rychlickiego i 12:10 na tablicy wyników.

Świetnie broni się Perugia i na tablicy wyników już mamy remis (6:6).

Po wyrównanym początku jako pierwsi na wyższe prowadzenie wychodzą zawodnicy Trentino. As Kazijskiego i 6:3 dla gości.

We Włoszech zapowiada się dłuższe granie, więc zostańcie Państwo z nami, aby śledzić drugi półfinał Ligi Mistrzów.

Udana zagrywka Sebastiana Sole na koniec drugiej odsłony i pewne zwycięstwo Perugii 25:19. Tym samym w całym meczu mamy remis.

Tymczasem we Włoszech trwa drugi set, w którym jak natchnieni kolejne punkty zdobywają siatkarze Perugii. 20:15 dla Wilfredo Leona i spółki.

Zwycięstwa ZAKSY można było się spodziewać, ale przede wszystkim oczekiwaliśmy większej walki Jastrzębskiego Węgla. Przed drużyną Andrei Gardiniego dużo pracy, jeżeli chcą jeszcze powalczyć o finał. Rewanżowe starcie już 7 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. A wcześniej oczywiście ligowy pojedynek w niedzielę 3 kwietnia.

19:25 Efektowna ostatnia akcja w wykonaniu Kamila Semeniuka! 3:0 dla ZAKSY, która zbliża się do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

19:24 Walczą jeszcze jastrzębianie, a Huber nadziewa się na podwójny blok.

17:24 Imponujący atak Semeniuka i pierwsza z wielu piłek meczowych dla gości.

16:23 Koncert drużyny z Kędzierzyna-Koźla trwa. Efektowny blok na Hadravie, który myli się też w kolejnej akcji.

16:21 Shoji przyjmuje w punkt, a David Smith bez wahania kończy.

15:20 Boyer nie radzi sobie z kędzierzyńskim blokiem. Gospodarze nie nadążają za rytmem, który narzuciła ZAKSA.

14:18 Remis był na wyciągnięcie ręki, ale znów nie pomagają błędy własne. Zerwany atak Szymury i cztery punkty przewagi gości.

14:16 Oj było blisko, ale uderzenie Śliwki mieści się w boisku i ZAKSA odskakuje na dwa "oczka".

13:14 Bardzo ważną akcję skończył Rafał Szymura, a Tomasz Fornal ustrzela Semeniuka swoją zagrywką. Jastrzębie jeszcze walczy.

11:14 Robią co mogą jastrzębianie, żeby jeszcze odwrócić losy tego seta, a Łukasz Kaczmarek nadziewa się na podwójny blok gospodarzy.

8:13 Przerwa na żądanie Gardiniego nie pomogła gospodarzom. Przechodząca piłka, na którą już czekał Kamil Semeniuk po drugiej stronie.

8:11 Błąd Macyry w polu serwisowym i kolejne popisowe akcje w wykonaniu ZAKSY. Kędzierzynianie wracają do trzypunktowej przewagi po świetnej kiwce Semeniuka.

8:9 Dobra seria Macyry na zagrywce i ważny blok na Łukaszu Kaczmarku. Jastrzębie jeszcze walczy.

Tymczasem po zaciętej końcówce drugiego meczu, to Trentino wygrywa 25:23 i zapisuje na swoim koncie premierową odsłonę.

5:7 Z niezwykłą swobodą kędzierzynianie rozgrywają kolejne akcje, a Olek Śliwka znów udanie uderza z lewej flanki.

2:4 Świetnie w ataku popracował teraz Fornal, ale po dokładnym dograniu nie myli się też Kamil Semeniuk.

1:3 Kędzierzynianie szybko sprowadzają rywali na ziemię. Zatrzymany atak Wiśniewskiego i autowe uderzenie Boyera.

1:0 Jakub Macyra otwiera seta asem serwisowym.

POCZĄTEK 3. SETA

A we Włoszech straty odrobili siatkarze Trentino i to oni w tym momencie prowadzą 20:18 w pierwszym secie.

14:25 Kaczmarek z drugiej linii i ZAKSA zamyka drugiego seta. Gospodarze zupełnie rozbici.

13:23 Andrea Gardini próbuje kolejnych zmian, a ZAKSA wciąż robi swoje. Efektowna wrzutka Janusza do Norberta Hubera.

13:22 No nie... To zdecydowanie nie jest Jastrzębski Węgiel, który cieszył nas świetną siatkówką w meczach z Lube. Kolejne kłopoty w przyjęciu gospodarzy.

12:20 Na boisku melduje się Stephen Boyer, ale to nie zmienia sytuacji jastrzębian. Tymczasem Smith pewnie wykorzystuje przechodzącą piłkę.

12:18 Goście narzucili trudne warunki, ale teraz Śliwka uderza w siatkę.

10:17 Kolejne problemy gospodarzy w przyjęciu, które bezwzględnie wykorzystują kędzierzynianie.

9:15 Problemy w przyjęciu Jastrzębskiego Węgla po kolejnej dobrej zagrywce Hubera. Olek Śliwka miał problemy w ofensywie, ale przyjmujący z Kędzierzyna kończy za trzecim razem i powiększa prowadzenie swojej ekipy.

8:13 Trzy efektowne obrony ZAKSY, a Jastrzębski nie może przebić się swoim atakiem.

8:12 Perfekcyjnie ZAKSA gra dziś w elementach bloku i obrony i zapisuje kolejną długą akcję na swoim koncie.

W drugim półfinale emocji również nie brakuje, a Perugia po długiej grze punkt za punkt wychodzi na trzypunktowe prowadzenie - 13:10.

7:11 Wideowerifykacja potwierdziła - Kaczmarek zmieścił swój atak w boisku i przewaga ZAKSY się powiększa. Czas dla Gardiniego.

6:9 Teraz poprawnie Hadrava, ale prosto na blok rywali. Reaguje Andrea Gardini i na boisku za Trevora Clevenota pojawia się Rafał Szymura.

6:8 Świetny serwis w wykonaniu Tomka Fornala, ale tej szansy nie wykorzystuje Hadrava, który myli się w ofensywie.

5:7 Wepchnął teraz trudną piłkę Łukasz Kaczmarek na stronę rywali.

4:6 Fantastycznie kędzierzynianie radzą sobie dziś w obronie, a Smith zamienia kolejną piłkę na punkt.

3:5 Nie jest to dobry mecz w wykonaniu Trevora Clevenota, który teraz dokłada autowy serwis.

2:4 Nie poradził sobie Tomasz Fornal z mocną zagrywką Semeniuka, a Clevenot znów myli się w ofensywie.

2:2 Cios za cios w ataku i zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę.

1:1 David Smith otworzył drugą odsłonę zepsutą zagrywką, ale Łukasz Kaczmarek nie zwalnia ręki w ofensywie.

POCZĄTEK 2. SETA

Tymczasem w Perugii wybrzmiał już pierwszy gwizdek włosko-włoskiego pojedynku.

20:25 Pobawił się teraz Olek Śliwka z blokiem rywali i pierwszy set ląduje na koncie ekipy z Kędzierzyna.

20:24 Teraz Macyra myli się w polu serwisowym i goście mają piłkę setową.

19:23 ZAKSA już chyba nie da sobie wyrwać tej partii. Najpierw udany atak Śliwki, a potem efektownie zatrzymanie Jakuba Macyry.

19:21 Jeszcze Tomasz Fornal z lewej flanki i przewaga kędzierzynian topnieje. Tym razem czas dla Cretu.

18:21 Udany atak Jakuba Macyry po przerwie dla Andrei Gardiniego i jeszcze podwójna zmiana, na boisku meldują się Boyer i Tervaportti.

17:21 Kolejny zepsuty serwis Jastrzębskiego Węgla i kolejny świetny atak Aleksandra Śliwki. Póki co to ZAKSA dyktuje warunki w tym meczu.

16:19 Ryzykują jastrzębianie na linii zagrywki, jednak tym razem myli się Łukasz Wiśniewski.

15:18 Świetna gra w obronie obu zespołów ale w kontrach póki co skuteczniejsi są goście. Udany atak Hubera i ponownie trzy punkty przewagi obrońców tytułu.

15:16 Bezbłędnie uderzył Olek Śliwka z lewej strony, ale długo nie trzeba czekać na odpowiedź Fornala.

14:15 Spóźnił się David Smith do obrony tej piłki i Hadrava zapisuje kolejny punkt na swoim koncie.

13:14 Jakub Macyra po przerwie dodaje od siebie asa serwisowego i już tylko jedno "oczko" przewagi ZAKSY.

12:14 Dwa udane uderzenia Tomasza Fornala i jastrzębianie powoli odrabiają straty. Czas dla Gheorghe Cretu.

9:14 Macyra przerywa serię kędzierzynian, ale przyjezdni przy świetnym przyjęciu nie mają problemy ze zdobywaniem kolejnych punktów.

8:13 Semeniuk nie myli się po przerwie, a Clevenot atakuje w aut. Problemy Jastrzębskiego Węgla.

8:12 Kamil Semeniuk trafia przeciwników mocnym serwisem, a blok zatrzymuje uderzenie Hadravy. Cztery punkty przewagi gości i czas dla trenera Gardiniego.

8:10 Powtórzona akcja po reakcji Andrei Gardiniego, ale to ZAKSA zdobywa kolejny punkt.

6:8 Trevor Clevenot nie kończy kolejnego ataku, czego nie można powiedzieć o Kamilu Semeniuku.

5:7 Jan Hadrava efektownie kończy atak z prawego skrzydła, ale szybko odpowiada mu David Smith.

4:6 Świetne rozegranie Marcina Janusza do Davida Smitha, a potem efektowny blok Kaczmarka. Dwupunktowe prowadzenie ZAKSY.

4:4 Cios za cios. Najpierw skutecznie Kaczmarek, a potem Jakub Macyra.

2:3 Popisowe zagranie Norberta Hubera z przesuniętej krótkiej.

1:1 Wymiana ciosów na początek pierwszej partii.

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Hadrava, Wiśniewski, Macyra, Fornal, Clevenot, Popiwczak (L)

ZAKSA: Janusz, Kaczmarek, Huber, Smith, Semeniuk, Śliwka, Shoji (L)

Hymn Ligi Mistrzów już za nami, a zaraz poznamy pierwsze szóstki.

Za kilka minut rozpocznie się polski półfinał, ale już za pół godziny o drugie miejsce w finale powalczą Sir Safety Perugia i Trentino Volley. O przebiegu tego meczu również będziemy Państwa informować.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie trójmeczową serię Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY. Już za tydzień oba zespoły czeka spotkanie rewanżowe Ligi Mistrzów, a w niedzielę 3 kwietnia stoczą jeszcze pojedynek w PlusLidze.

Kędzierzynianie znają już smak wielkiego finału Ligi Mistrzów i z pewnością zrobią wszystko, aby powtórzyć swój wyczyn sprzed roku. Czy siatkarze z Jastrzębia-Zdroju staną na drodze obrońcom tytułu? Tego dowiemy się już niebawem, a emocji z pewnością nie zabraknie.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.