EBL: HydroTruck przełamał złą serię

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 30.03.2022, 20:35

HydroTruck Radom pokonał Twarde Pierniki Toruń 72:59 w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi. Gracze z Radomia przełamali tym samym fatalną passę czternastu porażek z rzędu.

Faworytem środowego starcia bez wątpienia była ekipa gości z Torunia. Twarde Pierniki grają w tym sezonie o udział w fazie play-off i przed rozpoczęciem spotkania zajmowali 7. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. HydroTruck był natomiast na 15. pozycji i bez względu na wynik spotkania był pewien, że na niej pozostanie. Gracze z Radomia ponadto notowali fatalną serię czternastu porażek z rzędu.

Pierwsza kwarta była fatalnym widowiskiem dla postronnych kibiców. Obie drużyny niemiłosiernie męczyły się w ataku, czego efektem był nadzwyczaj niski wyniki pierwszej kwarty 13:9. Gospodarze mogli być jednak zadowoleni, ponieważ pomimo niskiego poziomu sportowego spotkania to oni w nim prowadzili. W drugiej kwarcie jakość widowiska zdecydowanie się podniosła, ale po raz kolejny przewagę na parkiecie mieli miejscowi. Radomianie zdobyli w drugie części gry 24 punkty i wysforowali się już na dość pokaźne, czternastopunktowe prowadzenie. Do przerwy było więc 37:23 dla gospodarzy.

Po zmianie stron gracze HydroTrucka obniżyli loty, a goście zaczęli wracać do gry. Twarde Pierniki znów nie błyszczały w ataku, ale pomimo to ich strata do rywali zmalała o sześć punktów. Przed ostatnią kwartą przewaga gospodarzy wynosiła więc osiem punktów. Schemat z pierwszej połowy powtórzył się również w drugiej odsłonie spotkania. Poziom gry po przerwie znów zdecydowanie się podniósł, a gospodarze zdołali postawić "kropkę nad i" dzięki wygranej 25:20 w ostatniej kwarcie.

HydroTruck Radom niespodziewanie pokonał Twarde Pierniki Toruń 72:59 i wreszcie przerwał fatalną passę czternastu porażek z rzędu. Radomianie pozostaną pomimo to na 15. miejscu w tabeli. Torunianie natomiast mimo porażki przesuną się na 6. lokatę w tabeli Energa Basket Ligi.

HydroTruck Radom - Twarde Pierniki Toruń 72:59 (13:9, 24:14, 10:16, 25:20)

HydroTruck: Davis 20, Hill 13, Moore 13, Lewandowski 10, Ostojic 9, Ireland 7

Twarde Pierniki: Kołodziej 17, Amigo 15, Eads 9, Diduszko 5, Samsonowicz 5, Janczak 4, Manigat 4