PHL: GKS Katowice z awansem do finału
Materiały prasowe PHL

• Data publikacji: 30.03.2022, 21:15

GKS Katowice awansowało do finału Polskiej Hokej Ligi. W decydującym, siódmym meczu zespół z Katowic wygrał 3:2 po dogrywce z GKS-em Tychy.

Wczoraj po zwycięstwie nad JKH GKS-em Jastrzębie do finału jako pierwszy awansował zespół Re-Plastu Unii Oświęcim. Drugiego finalistę wyłonił decydujący mecz w Katowicach w rywalizacji dwóch GKS-ów. Najlepsza w sezonie zasadniczym drużyna ze stolicy Śląska remisowała 3:3 z ekip z Tych. Dla drugiego z zespołów walka o mistrzostwo mogła zakończyć się już w poprzednim starciu. GKS Katowice prowadziło 3:2 w serii i 2:1 w ostatniej minucie meczu. Jednak hokeiści z Tych wyrównali w samej końcówce i triumfowali po rzutach karnych.

Na pierwszą bramkę decydującego starcia w Katowicach trzeba było długo czekać. W 29. minucie pierwsze trafienie dla gospodarzy zanotował Patryk Wronka. Cztery minuty później katowiczanie podwyższyli za sprawą Mateusza Bepierszcza. Goście z Tych nie poddali się i jeszcze w drugiej tercji zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Radosława Galanta. Na ponad dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu meczu wyrównał Denis Serguszkin. Godzina gry ponownie nie rozstrzygnęła rywalizacji w tej półfinałowej parze.

Doszło do dogrywki, która została rozstrzygnięta po dwunastu minutach. Bramkę na wagę finału dla GKS-u Katowice zdobył Jakub Wanacki po podaniu Mathiasa Lehtonena. Tym samym w serii katowiczanie triumfowali 4:3. W finale powalczą ekipy z Katowic i Oświęcimia, czyli dwie najlepsze po sezonie zasadniczym.

GKS Katowice - GKS Tychy 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0)