WTA Miami: Świątek dominuje i wchodzi do półfinału
Carine06/ Wikimedia Commons

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 31.03.2022, 02:26

Iga Świątek (2. WTA) wygrała piętnaste spotkanie z rzędu! Tym razem na rozkładzie Polki znalazła się Petra Kvitova (32. WTA), która uległa naszej tenisistce 3:6, 3:6 w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Miami. W półfinale rywalką Igi będzie Jessica Pegula (21. WTA), który awansowała po kreczu Pauli Badosy (6. WTA) w pierwszym secie.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo zaciętej i wyrównanej gry w każdym gemie, a obie tenisistki były nastawione na ofensywny tenis, który mógł się podobać zgromadzonej na trybunach publiczności. Przez pierwsze pięć gemów zawodniczki nie miały jednak żadnych break-pointów i Iga prowadziła 3:2. Z kolei w szóstej odsłonie nasza tenisistka zagrała kilka świetnych piłek, kończąc wymiany lub zmuszając Petrę do błędu, co zakończyło się przełamaniem na 4:2. Chwilę później Polka potwierdziła przewagę, wygrywając na 5:2 i była już bardzo blisko zamknięcia pierwszego seta. Ta sztuka udała jej się w dziewiątym gemie, kiedy wygrała przy własnym podaniu na 6:3.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch pewnie wygranych gemów przez zawodniczki serwujące, natomiast w trzeciej odsłonie Iga sprawiła rywalce masę problemów, wypracowując sobie aż cztery break-pointy. Niestety Czeszka za każdym razem wychodziła z trudnej sytuacji i po 10-minutowej rywalizacji utrzymała podanie. Na szczęście raszynianka nie podłamała się i już chwilę później doprowadziła do kolejnej szansy, którą tym razem wykorzystała, przełamując na 3:2. Następnie Polka pewnie utrzymywała własny serwis i po kolejnych trzech odsłonach wyszła na prowadzenie 5:3. Z kolei w dziewiątym gemie nasza tenisistka nie czekała i zaatakowała już przy podaniu Petry, przełamując ją do zera i kończąc seta 6:3 oraz całe spotkanie 2:0. Tym samym Iga Świątek zapewniła sobie awans do półfinału, w którym jej rywalką będzie Jessica Pegula.

Iga Świątek (POL) [2] — Petra Kvitova (CZE) [28] 6:3, 6:3