Lotto Ekstraklasa: kolejna porażka Cracovii, Sheridan bohaterem

• Data publikacji: 14.09.2018, 22:25

Wydawało się, że przerwa reprezentacyjna spowodowana meczami Ligi Narodów pozwoli Michałowi Probierzowi przygotować zespół Cracovii do walki o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nic bardziej mylnego. Pasy uległy zawodnikom Jagiellonii, aż 3:1, a bohaterem spotkania został Sheridan, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza połowa spotkania nie należała do zbyt interesujących. Podopieczni Ireneusza Mamrota próbowali zdobyć gola dającego prowadzenie, a zawodnicy Cracovii skutecznie się bronili, starając się również od czasu do czasu zagrozić bramce rywala. W 32. minucie kontuzji doznał Wójcicki, a w jego miejsce wszedł z ławki Burliga. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części meczu gospodarze zdobyli upragnione prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę głową strzelił Kwiecień.

W drugiej połowie zawodnicy Jagi zaczęli jeszcze intensywnej atakować zespół z Krakowa, co zaowocowało kolejnymi trafieniami. Tym razem w 53. minucie na listę strzelców wpisał się Sheridan, po doskonałym dośrodkowaniu od niepilnowanego Guilherme. Chwilę później Brazylijczyk oddał groźny strzał zza pola karnego na bramkę bronioną przez Gostomskiego, futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką. W kolejnych minutach piłkarze Jagiellonii wyprowadzali bardzo groźne kontrataki. Jeden z nich w 70. minucie przyniósł kolejną bramkę. Frankowski zagrał piłkę do Novikovasa, ten wyłożył ją Sheridanowi, który wpakował ją do pustej bramki. Kilka minut później groźny strzał z dystansu na bramkę Kelemena oddał Siplak, były gracz Śląska Wrocław wybił piłkę wprost pod nogi Cabrery, a ten nie miał żadnych problemów z skierowaniem futbolówki do bramki. Jagiellonia zasłużenie wygrała dzisiejsze spotkanie i na tą chwilę jest wiceliderem tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Kwiecień (45'), Cillian Sheridan (54', 70') - Airam Cabrera (74')

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Jakub Wójcicki (33' Łukasz Burliga), Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya, Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil, Przemysław Frankowski, Arvydas Novikovas (76' Mile Savković), Cillian Sheridan, Roman Bezjak (88' Karol Świderski)

Cracovia: Maciej Gostomski - Cornel Rapa, Michał Helik, Niko Datković, Michal Siplak (81' Diego Ferraresso), Janusz Gol, Sierdier Sierdierow (56' Sebastian Strózik), Javi Hernandez (56' Filip Piszczek), Milan Dimun, Mateusz Wdowiak, Airam Cabrera

Żółte kartki: Frankowski (25'), Bezjak (28'), Burliga (37') - Hernandez (34'), Rapa (50'), Siplak (76')

Sędziował: Jarosław Przybył