Ligue 1: niepokonani paryżanie

• Data publikacji: 14.09.2018, 22:37

PSG nie schodzi ze ścieżki zwycięstw. Tym razem paryżanie pokonali Saint-Etienne, a gole zdobywali Draxler i Cavani, Di Maria i Diaby.

Dzisiejszego wieczoru Thomas Tuchel postanowił postawić na mocno eksperymentalną jedenastkę. Miejsca w niej zabrakło chociażby dla Neymara, druga największa gwiazda PSG - Mbappe, musi odpokutować czerwoną kartkę z poprzedniego meczu. Dzięki temu swoją szansę otrzymał m.in. Julian Draxler. Ponadto do składu wrócił Marco Veratti.

Pierwsza połowa miała zaskakujący obraz. Saint-Etienne potrafił się postawić gospodarzom, tworzył nawet więcej sytuacji bramkowych! Mimo tego, to PSG było drużyną, która zdobyła pierwszą bramkę. W 22 minucie celnym podaniem za plecy obrońców popisał Veratti, w polu karnym piłkę na klatkę przyjął Julian Draxler i przelobował bramkarza zdobywając swojego pierwszego gola. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie były w stanie stworzyć dobrej okazji bramkowej.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla PSG. W 49 minucie Loic Perrin sprowadził do parteru Edinsona Cavaniego. Wszystko widział sędzia, który podyktował karnego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i samodzielnie wymierzył sprawiedliwość, umieszczając piłkę obok bezradnego Ruffiera. Wraz z kolejnymi minutami goście opadali z sił i nie byli w stanie przebić dobrze ułożonej drużyny z Paryża. W 65 minucie Cavani ponownie trafił do siatki, sędzia boczny dopatrzył się jednak spalonego, w rezultacie gola anulowano. W 76 minucie Di Maria mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce, podwyższając wynik. Rezultat ustalił Diaby, który w 84 minucie wpakował piłkę do pustej bramki po drużynowej akcji PSG.

Thomas Tuchel zdobywa swoje kolejne 3 punkty, na razie nie poczuł goryczy porażki na francuskiej ziemi. Dzięki tak wielkiej dominacji może wystawić swój "drugi garnitur", a mimo to wygrywa, jednocześnie dając szansę młodym, zdolnym zawodnikom. Czy paryżan stać na sezon bez porażki? Póki co na taką się nie zanosi.

PSG - Saint-Etienne 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Draxler 22', 2:0 Cavani 49' (rzut karny), 3:0 Di Maria 76', 4:0 Diaby 84'

PSG: Areola - Bernat, Kimpembe, Silva (80' Kehrer), Meunier, Rabiot, Diarra (46' Diaby), Verratti (68' Nkunku), Draxler, Cavani, Di Maria

Saint-Etienne: Ruffier - Monnet-Paquet (60' Hamouma), Perrin, Subotić, Kolodziejczak, Gabriel, Selnaes, Khazri, M'Vila, Salibur (81' Berić), Diony (81' Diousse)

Kartki: 38' Rabiot - 63' Khazri

Sędziował: F. Schneider (Francja)