ATP Miami: Hurkacz w półfinale!
Kyle K. Tsui

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.03.2022, 21:16

Hubert Hurkacz wygrał 7:6(7), 6:3 z Daniłem Miedwiediewem w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Miami. W walce o finał Polak zmierzy się z lepszym z pary Carlos Alcaraz/Miomir Kecmanović.

Kolejnym rywalem Hubert Hurkacza na drodze po obronę tytułu był Danił Miedwiediew. Polak dotychczas mierzył się z Rosjaninem trzykrotnie. Pierwsze starcie wygrał wrocławianin, lecz kolejne dwa padły łupem światowego numeru dwa.

Hurkacz rozpoczął mecz najlepiej jak mógł. W pierwszym i trzecim gemie gładko wygrał przy własnym podaniu, a w drugim podwójnym błędem serwis oddał Miedwiediew. Dominacja Polaka trwała do stanu 5:2 i 40:15. Wrocławianin zmarnował dwie piłki setowe, a chwilę później nieudaną akcją serwis-wolej przegrał własny gem serwisowy. Inauguracyjną odsłonę trzeba było rozsztrzygnąć w tie-breaku. W nim od początku z mini-breakiem prowadził ubiegłoroczny triumfator, ale jego rywal dwukrotnie niwelował straty. Przy stanie 7:7 nasz reprezentant posłał szczęśliwego passing shota, który dał mu piątą piłkę setową. Tym razem Polak wykorzystał szansę i zapisał na swoim koncie seta.

Drugą partię otworzył długi gem serwisowy Rosjanina. W nim Hurkacz zmarnował dwie szanse na przełamanie. Po trzech spokojniejszych gemach przyszedł czas na kolejnego tym razem jedenastominutowego. Zakończył się on dobrze dla wrocławianina, po którego głębokim returnie, piłkę wyrzucił Miedwiediew. Był to już ósmy break point w tym secie. Po rozegraniu siedmiu gemów rywal naszego reprezentanta poprosił o przerwę medyczną. W dziewiątym gemie Hurkacz dobrą grą przy siatce wypracował sobie piłkę meczową. Wrocławianin wykorzystał ją, kończąc spotkanie winnerem z forhendu.

Hubert Hurkacz (POL) [8] - Danił Miedwiediew (RUS) [1]: 7:6(7), 6:3