Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie ciągle bez zwycięstwa

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.04.2022, 22:38

Spotkanie 26. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a ŁKS-em Łódź zakończyło się remisem. Po golu Bilińskiego dla gospodarzy oraz trafieniu Trąbki dla łodzian padł wynik 1:1.

Przed tym meczem piłkarze „Górali” znajdowali się na dziewiątej lokacie z 35. punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na szóstej pozycji z dorobkiem 37. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami bielszczanie triumfowali 2:1, ale w rewanżu wskazanie faworyta nie było zadaniem łatwym, tym bardziej dlatego, że obie ekipy nie błyszczą formą na wiosnę.

Początek meczu należał do łodzian, ale z każdą kolejną minutą to Podbeskidzie miało coraz więcej do powiedzenia na placu gry i to bielszczanie byli dużo bliżej zdobycia bramki i pokonania Marka Kozioła.

W końcu w 60. minucie ujrzeliśmy pierwszego gola. Matvei Igonen bardzo źle wybił piłkę, co skrzętnie wykorzystał Michał Trąbka i strzałem z daleko na pustą bramkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Radość łodzian nie trwała jednak zbyt długo bo już dwie minuty później ponownie mieliśmy wynik remisowy. Ładną zespołową akcję wykończył najlepszy strzelec ligowy Kamil Biliński. Do końca meczu obie drużyny mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa, ale ostatecznie rezultat rywalizacji już się nie zmienił.

Wynik ten spowodował, że obie ekipy nie mogą być w pełni ukontentowane. ŁKS może wypaść ze strefy barażowej, zaś bielszczanie ciągle są bez zwycięstwa na wiosnę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała  – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: 62' Biliński - 60' Trąbka

Podbeskidzie: Igonen - Bonifacio (78' Gutowski), Wypych, Rodriguez, Simonsen - Scalet, Kowalski-Haberek, Frelek (78' Bieroński) - Roman (78' Merebaszwili), Biliński, Polkowski (87' Milasius)

ŁKS: Kozioł - Koprowski, Rozwandowicz (46' Kuźma), Monsalve - Szeliga, Trąbka, Dominguez (73' Kowalczyk), Bąkowicz (67' Dankowski) - Wolski (83' Kelechukwu), Pirulo - Radaszkiewicz (46' Corral)

Żółte kartki: 56' Roman, 58' Scalet, 68' Biliński, 79' Bieroński - 34' Trąbka, 37' Rozwandowicz

Sędzia: Piotr Urban