EBL: Stal Ostrów rozbija Start Lublin i powraca na fotel lidera
Rafał Jakubowicz/Arged BM Stal

• Data publikacji: 01.04.2022, 21:10

W wieczornym meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi drużyna Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski rozbiła Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 99:62. Tym samym gospodarze powrócili na fotel lidera ligowej tabeli na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra kosz za kosz, dzięki czemu po sześciu minutach mieliśmy remis 14:14. Końcówka pierwszej kwarty to jednak pełna dominacja podopiecznych Igora Milicica, którzy zdobyli 13 kolejnych punktów i uciekli rywalom na dwucyfrową przewagę. Kapitalne wejście z ławki w barwach Stali zaliczył Kobi Simmons (), który w niecałe pięć minut uzbierał 10 oczek na skuteczności 4/5 z gry oraz rozdał 3 asysty. Z kolei druga odsłona rozpoczęła się od fatalnej gry obu zespołów, a pierwsze sześć minut zakończyło się wynikiem 6:5 dla gospodarzy. Ostatnie akcje pierwszej połowy to jednak ponownie lepsza gra ostrowian, którzy pod koniec rzucili dziesięć oczek z rzędu i na przerwę schodzili przy wyniku 54:32.

Po zmianie stron Stal nie zwolniła tempa i kontynuowała dominację na domowym parkiecie, wygrywając trzecią kwartę aż 25:11. Od stanu 57:36 podopieczni trenera Milicica przeprowadzili serial punktowy 27:7, powiększając tym samym przewagę do 41(!) oczek, definitywnie zamykając kwestię zwycięstwa w tym starciu. W kolejnych minutach swoją szansę otrzymali zawodnicy rezerwowi obu drużyna, a Stal Ostrów Wlkp. wygrała 99:62. Tym samym gospodarze powrócili na fotel lidera Energa Basket Ligi na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. — Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 99:62 (31:20, 23:12, 25:11, 20:19)

Stal: Simmons 19, Young 14, Florence 14, Dreschel 11, Kulig 11, Palmer Jr 9, Mokros 5, Garbacz 5, Wojciechowski 5, Andersson 4, Wadowski 2

Start: Taylor 11, Melvin 9, Stopierzyński 8, Scott 6, Pelczar 6, Kostrzewski 6, Wilson 5, Walker 3, Dziemba 2, Szymański 2, Jeszke 2, Ciechociński 2