ATP Miami: finał nie dla Hurkacza, Polak przegrywa z Alcarazem
sirobi 2019

• Data publikacji: 02.04.2022, 06:50

Hubert Hurkacz (10. ATP) przegrał w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami z Carlosem Alcarazem (16. ATP) 6:7(5), 6:7(2). Tym samym Polak nie powtórzy sukcesu z zeszłego sezonu i nie obroni mistrzostwa zdobytego na Florydzie.

Tak jak się można było tego spodziewać, od samego początku spotkania dominowali tenisiści serwujący. Pierwszą szansę na przełamanie dopiero w ósmym gemie miał Alcaraz, ale Hubert wygrał trzy kolejne piłki i spokojnie utrzymał własne podanie. Z kolei w jedenastej odsłonie to wrocławianin miał dwa break-pointy na 6:5, ale tym razem to Hiszpan wytrzymał presję i obronił się. W ten sposób zawodnicy dotarli do tie-breaka, w którym Polak miał przewagę mini-breaka i prowadził 5:3. Niestety od tego momentu Carlos wygrał cztery piłki z rzędu, zapewniając sobie zwycięstwo w pierwszym secie.

Przebieg drugiej części meczu był bliźniaczo podobny do pierwszego seta. Jako pierwszy szansę na przełamanie już w drugim gemie miał 18-letni Alcaraz, ale Hurkacz wygrał trzy następne piłki i wyrównał na 1:1. Na kolejne break-pointy przyszło nam czekać aż do jedenastej odsłony, kiedy Hubi ponownie miał dwie szanse po swojej stronie, ale niestety raz jeszcze żadnej z nich nie wykorzystał, co doprowadziło do drugiego tie-breaka. Tym razem Carlos całkowicie zdominował Polaka w decydującej fazie seta, wygrywając aż 7:2 i zapewniając sobie tym samym awans do finału. Dla Huberta oznacza to, że nie uda mu się powtórzyć sukcesu z zeszłego roku, kiedy triumfował na kortach w Miami.

Carlos Alcaraz (ESP) [14] — Hubert Hurkacz (POL) [8] 7:6(5), 7:6(2)