Fortuna 1 Liga: Miedź się nie zatrzymuje i dalej zwycięża

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.04.2022, 14:36

Spotkanie 26. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Resovią Rzeszów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po samobójczym golu Hilbrychta i trafieniu Zapolnika dla legniczan oraz bramce Mikulca dla gości padł wynik 2:1.

Przed tym meczem piłkarze „Miedzianki” znajdowali się na bardzo pewnej pierwszej lokacie z 57. punktami na koncie. Zawodnicy „Sovii” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 30. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami legniczanie  triumfowali 2:0 i również w rewanżu byli zdecydowanym faworytem.

Od początku rywalizacja była dość wyrównana, a rzeszowianie zaskakująco nie ograniczali się jedynie do defensywy. Swoją dobrą postawę udokumentowali golem w 30. minucie gry. Błąd Jona Aurtenetxe wykorzystał Rafał Mikulec i pewnie wpakował futbolówkę do bramki legniczan. W 43. minucie nie najlepiej grająca w tym meczu Miedź, zdołała wyrównać. Dość szczęśliwie Branislava Pindrocha pokonał Kamil Zapolnik. Już niemal w ostatniej akcji pierwszej połowy, Resovia straciła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Miedzi z rzutu rożnego, mocno nieszczęśliwego "samobója" strzelił Damian Hilbrycht.

Od początku drugich 45 minut Miedź w pełni kontrolowała rywalizację, a goście wyglądali słabiej niż przed przerwą, chociaż mieli kilka okazji gdzie mogli pokusić się o wyrównujące trafienie. Ostatecznie rezultat do końca meczu już się nie zmienił i legniczanie zwyciężyli 2:1.

Wynik ten spowodował, że Miedź nad trzecią ekipą ma już 18 punktów przewagi i już raptem za kilkanaście dni może oficjalnie przypieczętować swój awans do PKO BP Ekstraklasy i triumf w tegorocznej odsłonie Fortuna 1 Ligi. Rzeszowianie przegrali z kolei już trzeci mecz z kolei w stosunku 2:1.

Miedź Legnica  – Resovia Rzeszów 2:1 (2:1)

Bramki: 43' Zapolnik, 45+4' Hilbrycht(sam.) - 30' Mikulec

Miedź: Lenarcik - Martinez, Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby - Chuca (74' Matuszek), Tront, Dominguez (83' Gaecia) - Zapolnik, Makuch, Śliwa (83' Lewandowski)

Resovia: Pindroch - Eizenchart, Komór, Kubowicz, Jaroch - Soljić, Wasiluk (71' Krasa) - Hilbrycht (64' Strózik), Mróz, Mikulec (81' Pietraszkiewicz) - Wojciechowski (64' Wróbel)

Żółte kartki: 45' Tront, 75' Dominguez - 11' Jaroch, 60' Wasiluk, 69' Strózik

Sędzia: Paweł Gryckiewicz