PKO Ekstraklasa: Raków ponownie zrównuje się z Lechem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.04.2022, 16:58

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Wartę Poznań 2:0. Gracze Marka Papszuna wygraną odpowiedzieli na wcześniejsze zwycięstwo Lecha i ponownie zrównali się punktami z "Kolejorzem".

W wyjściowych składach obu ekip zabrakło kilku zawodników, którzy na ogół się w nim znajdowali.

Za kartki pauzowali Adam Zrelak i Ben Lederman. Z powodu tych absencji trenerzy zdecydowali się dokonać zmian w bramce. Swoje szanse dostali Adrian Lis i Kacper Trelowski. U gospodarzy na "dziewiątce" zagrał Frank Castaneda, a u gości pierwszy raz w wyjściowym składzie pojawił się Ilia Szkuryn. Kartkowa absencja szczególnie odbiła się na grze poznaniaków. Warta wyglądała na boisku bojaźliwie i brakowało w ataku wysokiego Zrelaka, na którego piłkarze Dawida Szulczka posyłali większość piłek. Lepiej w Grodzisku odnaleźli się za to zawodnicy Rakowa. Szczególnie groźne okazały się stałe fragmenty bite przez Iviego Lopeza. Po jednym z nich futbolówkę do własnej bramki skierował Robert Ivanov. Warta do przerwy nie oddała żadnego celnego uderzenia. Raków zrobił to tylko raz.

Pierwsze minuty drugiej odsłony należały do gospodarzy. Trudności Trelowskiemu sprawił strzał Miguela Luisa, po którym można było odnotować celne uderzenie graczy Dawida Szulczka. Goście wyczekali przeciwnika i ostatnie pół godziny ponownie częściej spędzili przy piłce. W 75. minucie Ivi Lopez znakomicie podwyższył prowadzenie z rzutu wolnego. Błąd popełnił Lis, którego zaskoczyła piłka odbita od murawy. Był to już czwarty gol Hiszpana po rzucie wolnym w tym sezonie. Do końca spotkania częstochowianie kontrolowali mecz i dopisali sobie kolejne trzy punkty.

Warta Poznań - Raków Częstochowa: 0:2 (0:1)

Bramki: 28' (s.) Ivanov, 75' Lopez

Warta: Lis - Ivanov, Trałka, Szymonowicz - Kiełb (75' Szelągowski), Kupczak, Kopczyński (75' Szczepański), Grzesik - Luis (78' Maenpaa), Castaneda, Matuszewski (75' Corryn)

Raków: Trelowski - Arsenić, Petrasek, Tudor - Kun, Gwilia, Papanikolau, Sorescu - Lopez (85' Musiolik), Szkuryn (55' Gutkovskis), Wdowiak (76' Arak)

Żółte kartki: 78' Luis, 87' Szelągowski

Sędzia: Daniel Stefański